آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » آخرین دستاوردهای علمی و فن‌آوری در کرج به نمایش گذاشته می‌شود

آخرین دستاوردهای علمی و فن‌آوری در کرج به نمایش گذاشته می‌شود

13930902000031_PhotoA

رئیس پارک علم و فن‌آوری البرز از برگزاری نمایشگاهی به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه خوارزمی کرج خبر داد.

عطاالله ربانی اظهار داشت: یکی‌ از مهمترین راهکارهای ایجاد زمینه‌های تجاری‌سازی و رشد و توسعه فعالیت‌های فن‌آور و دانش‌بنیان، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در این زمینه است تا مقدمات تجاری‌سازی و ارایه کامل دستاوردهای فن‌آور و دانش‌بنیان فراهم آید.

وی ادامه داد: بر همین اساس نمایشگاهی به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه خوارزمی از ۱۷ آذرماه برگزار می‌شود تا تمامی موسسات دولتی و خصوصی و شرکت‌های فن‌آور و دانش‌بنیان بتوانند دستاوردهای علمی و تحقیقاتی خود را به نمایش بگذارند.

رئیس پارک علم و فن‌آوری البرز خاطرنشان کرد: تجاری‌سازی ایده‌های فن‌آور و دانش‌بنیان یکی از مهمترین راه‌های گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان به جهت حرکت به سوی تولید بیش از پیش فن و دانش در تمامی زمینه‌هاست چرا که در چشم‌انداز ۲۰ ساله و برنامه‌های دولت و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری نیز جایگاه ویژه‌ای برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید دانش و حتی صادرات آن شده است.

ربانی ادامه داد: تنها راه حل خروج از اقتصاد تک‌محصولی و ورود به دنیای خودکفایی به معنای واقعی کلمه تولید دانش و فن با تکیه بر داشته‌های بومی است و تمامی این فعالیت‌ها در جهت افزایش و تجاری‌سازی فن‌آوری‌ها و دانش‌های تولیدی نیز در همین راستا باید تمامی دستگاه‌ها و موسسات دولتی و خصوصی که در این زمینه فعالیتی دارند حضوری چشمگیر داشته باشند تا بتوانیم توانمندی‌های البرز را علاوه بر معرفی یک گام تا تجاری‌سازی نزدیک‌تر سازیم.

وی ادامه داد: تجاری‌سازی فن‌آوری‌ها و دانش‌ها از مهمترین ضرایب انگیزشی است که می‌تواند تمامی نخبگان و صاحبان دانش و علم را به تحقیق و تولید بیشتر ترغیب کند.

ربانی با بیان اینکه شرکت‌های لیزینگی از مساعدت‌های لیزینگی برخوردار هستند، اضافه کرد: در نمایشگاه هفته پژوهش به راحتی می‌توان زنجیره تولید دانش و فن‌آوری را با بازار و فرایند تجاری‌سازی پیوند زد.

وی افزود: توانمندی‌های استان البرز در حد ملی و حتی در برخی از زمینه‌ها در سطح بین‌المللی است به نحوی که در کوچه پس کوچه‌های البرز توانمندی‌هایی وجود دارد که به قلب اروپا صادر می‌شود و برگزاری این نماشگاه‌ها می‌تواند در معرفی این توانمندی‌ها نقش محوری ایفا کند.

رئیس پارک علم و فن‌آوری البرز یادآور شد: از حضور تمامی فعالان و صاحبان دانش و فن‌آوری‌ها و همچنین موسسات خصوصی و دولتی که در این زمینه فعال هستند، علاوه بر حضور در نمایشگاه برای عضویت در پارک علم و فن‌آوری نیز استقبال می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.