آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » آخرین دستاوردهای محققان کشور در هفته آینده رونمایی می‌شود

آخرین دستاوردهای محققان کشور در هفته آینده رونمایی می‌شود

13930720000691_PhotoA

هفته پژوهش از یکشنبه ۲۲ آذرماه آغاز می‌شود و علاوه بر وزارت علوم، تمام دانشگاه‌های کشور نیز با حضور در نمایشگاه هفته پژوهش از آخرین دستاوردهای محققان کشور رونمایی می‌کنند.

هفته پژوهش و فناوری، هفته‌ای است که فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز روی ابعاد مختلف امر پژوهش وفناوری در کشور فراهم می‌آورد تا تمام ذی نفعان ضمن اطلاع از روندها و وضعیت موجود در کشور برای آینده، برنامه‌ریزی و اقدامات بهتر و مهم‌تری را در دستور کار خود قرار دهند.

هفته پایانی آذرماه به طور معمول در کشور به عنوان هفته پژوهش گرامی داشته می‌شود و در این هفته دانشگاه‌های کشور برنامه‌های خاصی را در حوزه پژوهش و فناوری ارائه می‌دهند.

از سال ۱۳۷۹ به منظور ترویج فرهنگ پژوهش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چهارمین هفته آذرماه را با توجه به نامگذاری ۲۵آذرماه به نام روز پژوهش از طرف شورای فرهنگ عمومی، به نام هفته پژوهش نام نهاد و مسئولیت برگزاری این هفته را به معاونت پژوهشی این وزارت سپرد.

امسال هم هفته پژوهش از یکشنبه ۲۲ آذرماه آغاز می‌شود و علاوه بر وزارت علوم که در هر روز یک برنامه ویژه دارد، دانشگاه‌های کشور نیز از آخرین دستاوردهای محققان خود رونمایی کرده و از پژوهشگران تقدیر می‌کنند.

وزارت علوم قرار است در هفته پژوهش در مراسمی با حضور رئیس جمهور از پژوهشگران برتر تقدیر کند و دانشگاه‌ها نیز برنامه‌های جداگانه‌ای برای تقدیر از پژوهشگران دانشگاه دارند.

شایان ذکر است، تمام دانشگاه‌ها و پژوهشگران کشور در غرفه‌هایی در نمایشگاه هفته پژوهش که از روز ۲۳ آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران آغاز می‌شود، آخرین دستاوردهای خود را به نمایش می‌گذارند.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.