آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » آسیب شناسی سیاست های بهسازی شهرها
آسیب شناسی سیاست های بهسازی شهرها

آسیب شناسی سیاست های بهسازی شهرها

معاون فرماندار کرج :
دولت سیاست های بهسازی شهرها را بصورت جدی آسیب شناسی می کند
کرج -ایرنا معاون فنی وعمرانی فرماندار کرج با اعلام تشکیل ستاد بازآفرینی شهرها دراین شهرستان گفت: دولت سیاست های بهسازی شهرها را بصورت جدی آسیب شناسی می کند.
[دولت سیاست های بهسازی شهرها را بصورت جدی آسیب شناسی می کند]

به گزارش ایرنا ،محمد صادق تله کو روز یکشنبه در نشست بازسازی بافت های فرسوده شهری کرج افزود: در این زمینه دولت چهار محور کلیدی برای اهداف کلان در برنامه های بازآفرینی شهری تعریف کرده که شامل کاهش فقر شهری با رویکرد توانمند سازی، پیشگیری از بازتولید فقر درمحدوده های هدف، تجهیز و مقاوم سازی ، ارتقاء هویت و منزلت مکانی در این محدوده ها و احیاء و انسجام اجتماعی ساکنان آنها است .

وی ادامه داد:عدم امکان دسترسی به خدمات امداد رسانی نظیراورژانس و خودروی آتش نشانی در مواقع ضروری به دلیل نامناسب بودن معابر از جمله مشکلات سکونتگاههای غیررسمی به شمارمی رود .

تله کو گفت: علاوه بر آن عدم رعایت استاندارد در سازه های این مناطق، شدت آسیب در زمان وقوع حوادث طبیعی نظیر زلزله را افزایش می دهد و این یکی از دغدغه های مردم و مسوولان است.

معاون فرمانداری کرج خاطرنشان کرد: سه محله جعفرآباد، تپه قشلاق و یزدی های محمدشهر به عنوان محدوده های اجرای طرح بهسازی و نوسازی در کرج در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: درفازاول ساماندهی بافت های فرسوده و مطالعات در۱۱ محله محمد شهر صورت گرفته و در میان این محلات، این سه محله به عنوان محدوده های اجرای طرح مورد تایید ستاد بازسازی قرار گرفت.

تله کو خاطرنشان کرد: مشاور طرح نیز مطالعات میدانی خود در این محلات را به اتمام رسانده و گزارش آن را ارائه کرده است .

معاون فرماندار کرج در ادامه در خصوص اهداف تشکیل ستاد بازآفرینی پایدار گفت: این ستاد، مطابق سند ملی راهبردی احیاء، بهسازی، نوسازی و توانمند سازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری مصوب هیات وزیران در شهریور ماه ۹۳ تشکیل شده است.

حمدشهرکرج با ۱۳۰ هزارنفر جمعیت ازسال ۱۳۷۵، در تقسیمات کشوری از روستا به شهر ارتقاء یافت.

مساحت محدوده قانونی این شهر ۱۰۱۸ هکتاراست.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.