آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » آغاز اصلاح قانون نظام مهندسی توسط مجلس
آغاز اصلاح قانون نظام مهندسی توسط مجلس

آغاز اصلاح قانون نظام مهندسی توسط مجلس

نایب‌رئیس کمیسیون عمران با تأکید بر اینکه بیمه اجباری واحدهای مسکونی مغفول مانده است گفت: مجلس اصلاح قانون نظام مهندسی را آغاز کرده است.

علی رضایی امروز در مراسم اختتامیه ششمین همایش مقررات ملی ساختمان اظهار داشت: هنوز برخی از اهداف قانون مقررات ملی ساختمان محقق نشده است، ضمن آنکه وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی ساخت و ساز مناسب عمل نکرده است.

وی ادامه داد:‌ دو دهه از قانون مقررات ملی ساختمان می‌گذرد و نواقصی وجود دارد اما به نظر می‌رسد باید با شرایط و نیاز روز در این قانون تجدیدنظر شود.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران گفت: در قانون مقررات ملی ساختمان به رعایت اصول ساخت و ساز توجه شده است زیرا مسکن کالای گران است و در واقع گران‌ترین کالایی است که هر فرد در زندگی خود با آن مواجه است.

رضایی بیان کرد: متأسفانه سیاست دولت در حوزه مسکن و تسهیلات مسکن چندان شفاف نیست و حوزه مسکن هم در سه سال اخیر با رکود مواجه شده است.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران گفت: دولت باید سیاست‌های خود را در حوزه مسکن شفاف کند زیرا تولید مسکن افراد زیادی را به خود مشغول می‌کند و این اشتغالزایی مناسبی دارد.

وی با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای افزایش طول عمر ساختمان‌ها بیان کرد: در حال حاضر جامعه مهندسان ما مقید به حضور سر ساختمان‌ها هستند و موضوع مهندسی ساختمان ارتقای کیفیت یافته است اما مشکل اصلی بعد از ساخت مسکن و نگهداری آن است که متأسفانه به افراد غیرمتخصص سپرده می‌شود.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران گفت: همان اندازه که دانش ما افزایش می‌یابد باید در عرصه ساخت و ساز و نگهداری مسکن تلاش کنیم.

وی با تأکید بر اینکه پس از اتمام ساختمان لازم است کار مهندسان ادامه یابد، به موضوع بیمه ساختمان ها اشاره کرد و گفت: لازم است موضوع بیمه اجباری واحدهای مسکونی علمیاتی شود.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران بیان کرد: ‌در حوزه مسکن سالانه میلیاردها تومان سرمایه‌گذاری می‌کنیم که باید از تکنولوژی‌های نوین برای مقاوم‌سازی ساختمان‌ها استفاده کرد.

رضایی اظهار داشت: مجلس اصلاح قانون نظام مهندسی را آغاز کرده است و آماده دریافت پیشنهادات در حوزه این قانون است.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.