آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » آغاز طرح ضربتی مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه ۱۱ کرج

آغاز طرح ضربتی مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه ۱۱ کرج

13921204000466_PhotoA

شهردار منطقه ۱۱ کرج از آغاز طرح ضربتی مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در این منطقه خبر داد و گفت: طرح فوق نامحدود و به صورت مداوم اجرا می‌شود.

مجتبی اسکندری امروز طی بازدید از برخی محلات این منطقه ۱۱ که با هدف نظارت بر نحوه ساخت و سازها انجام شد، به خبرنگار فارس گفت: منطقه ۱۱ شهرداری کرج دارای بافت و موقعیت خاصی است و همین امر در سال‌های گذشته موجب شده است که ما شاهد افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز در این منطقه باشیم.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر یکی از مهم‌ترین مشکلات منطقه فوق این است که بخش مهمی از بافت‌های فرسوده شهرستان کرج در این محدوده قرار گرفته و ساخت و سازها در این بافت‌ها بدون در نظر گرفتن اصول مهندسی و معماری بوده است.

این مسئول افزود: به همین دلیل مدیریت شهری برای خدمات‌رسانی به ساکنان منطقه ۱۱ شهرداری کرج با مشکلات بیشتری نسبت به دیگر مناطق روبه‌رو است.

اسکندری در پاسخ به این پرسش که چه تمهیداتی برای رفع مشکلات موجود اندیشیده شده است، گفت: در گام نخست برای افزایش امکانات و ارتقاء سطح خدمت‌رسانی، برنامه‌ای جامع تدوین شده و مهم‌ترین نیازها اولویت‌بندی شده است.

وی بیان داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده یکی از اولویت‌های مدیریت شهری در منطقه ۱۱ شهرداری کرج باید برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز باشد که به همین منظور طرحی آماده از امروز به صورت ضربتی اجرای آن آغاز شده است.

شهردار منطقه ۱۱ کرج ادامه داد: بر اساس طرح فوق، تیم‌های نظارتی ثابت و سیار به طور دائم در منطقه به گشت‌زنی و بازرسی پرداخته و در صورت مشاهده کوچک‌ترین تخلفی، اقدامات قانونی برای جلوگیری از تداوم ساخت و ساز غیرمجاز اعمال می‌شود.

اسکندری گفت: این طرح مقطعی نبوده و به صورت نامحدود و با جدیت اجرا می‌شود.

وی در پایان با اشاره به برنامه‌های شهرداری برای ارتقاء کیفیت خدمات‌رسانی گفت: برای تحقق برنامه‌ها نیازمند همراهی مردم هستیم و امیدواریم ساکنان منطقه با مدیریت شهری بیش از گذشته تعامل و همکاری داشته باشند.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.