آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » آیین‌نامه‌های جایگزین مجازات زندان تهیه شد

آیین‌نامه‌های جایگزین مجازات زندان تهیه شد

13930621000042_PhotoA

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدام‌های تامینی و تربیتی گفت: آیین‌نامه‌های جایگزین مجازات زندان تهیه شده و افراد واجد شرایط در مراقبت‌های الکترونیکی در منزل نگه‌داری می‌شوند.

اصغر جهانگیر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم در تهیه دستورالعمل‌ها انجام شده است.

وی ادامه داد: دستورالعمل‌های ساماندهی جمعیت کیفری از طرف رئیس قوه قضائیه ابلاغ شده و بخشی از آن به دستگاه قوه قضائیه توجه داده شده است.

جهانگیر با بیان اینکه قراربازداشت‌ها در بحث وثیقه و کفالت نیازمند ساماندهی است، تصریح کرد: واحدهای ثبتی به منظور ثبت وثیقه در واحدهای قضایی مستقر شدند تا از بازداشت افراد جلوگیری شود.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدام‌های تامینی و تربیت تعطیلی واحدهای ثبتی در روزهای تعطیل و بعد از ظهرها را معضل خواند و بیان کرد: اکنون استقرار واحدهای ثبتی در واحدهای قضایی اتفاق افتاده است.

وی از تهیه آیین‌نامه‌های جایگزین مجازات زندان خبر داد و تصریح کرد: یکی از آیین‌نامه در مورد مراقبت‌های الکترونیکی است و می‌تواند تحولی در مجازات حبس ایجاد کند.

جهانگیر متذکر شد: افرادی که واجد شرایط هستند در منزل نگه‌داری می‌شوند تا مشکلات زندان را نبینند ضمن اینکه امکانی برای زندان وجود دارد تا قواعد اصلاح و تربیتی خود را دنبال کند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.