آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » اجازه تخطی از قیمت مصوب نان را نمی‌دهیم

اجازه تخطی از قیمت مصوب نان را نمی‌دهیم

13930817000217_PhotoA

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری البرز گفت: بازرسی‌های گسترده‌ای از نانوایی‌های فعال در استان البرز داریم و اجازه تخطی از قیمت مصوب نان را نمی‌دهیم.

صمد بهزاد اظهار داشت: همان‌طور که از مجاری رسمی اطلاع‌رسانی لازم به مردم انجام شده، از روز گذشته قیمت جدید نان در کشور و همچنین استان البرز به صورت رسمی اعلام شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری البرز افزود: شاید برخی از شهروندان سوال کنند که در شرایط فعلی چه ضرورتی برای افزایش قیمت نان بود و دولت به چه دلیل با افزایش این قیمت‌ها موافقت کرده است که لازم است مسئولان دستگاه‌های مختلف و مدیران استان اطلاع‌رسانی لازم را در این زمینه برای مردم داشته باشند.

این مسئول تصریح کرد: طی ۲ سال اخیر قیمت نان، با وجود افزایش قیمت‌ها در حوزه‌های مختلف تغییر نکرده و ثابت بود و بیش از این از نظر اقتصادی امکان عدم افزایش قیمت نان وجود نداشت.

بهزاد گفت: از سوی دیگر لازم بود با افزایش قیمت نان، کیفیت این محصول که جایگاه ویژه‌ای در سبد غذایی مردم ایران دارد، افزایش یافته و بسیاری از شهروندان با افزایش معقول قیمت نان در صورت افزایش کیفیت این محصول موافق بودند.

وی بیان داشت: همچنین دولت در نرخ‌گذاری جدید از یک سو منافع اتحادیه نانوایان و از سوی دیگر منافع کل مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر را در نظر گرفت و میزان افزایش قیمت تاثیر چندانی در قدرت خرید مردم نخواهد داشت.

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری البرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیش‌بینی‌های انجام شده برای مقابله با اقدامات سودجویان گفت: همزمان با اعلام رسمی قیمت جدید نان، دستگاه‌های نظارتی و بازرسی طرح‌هایی برای افزایش نظارت بر عملکرد نانوایان را با همکاری اتحادیه نانوایان در دستور کار قرار دادند.

بهزاد افزود: هیچ واحدی حق نادیده‌ گرفتن قیمت‌های مصوب را نداشته و در صورت عرضه نان با قیمت‌های بیشتر، به طور جدی با متخلفان برخورد می‌شود و اجازه نمی‌دهیم هیچ واحدی از قیمت‌ها تخطی کند.

وی در پایان گفت: همچنین نظارت‌های ویژه‌ای نیز بر نحوه تولید آرد و نان در استان البرز در دستور کار قرار داشته و در صورت مشاهده عرضه نان بی‌کیفیت، برخورد لازم با متخلفان صورت می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.