آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » اجرای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان نظام مهندسی ساختمان

اجرای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان نظام مهندسی ساختمان

5079

امضای تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان نظام مهندسی ساختمان و دانشگاه آزاد اسلامی و شروع اولین دوره بازآموزی کارشناسان عمران در دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی و به نقل از آنا (خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی)، در این دوره که به صورت پایلوت در حال برگزاری است، ۴۳ نفر از کارشناسان عمران حوزه معاونت عمرانی استانداری استان تهران در کارگاه‌هایی شامل “نحوه تنظیم قراردادهای عمرانی” و “پروژه‌ها و اخلاق مهندسی و حرفه‌ای” حضور دارند.

 

تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان نظام مهندسی ساختمان، اوایل مهر گذشته به امضای حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی و مهندس اکبر ترکان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان رسید.

 

این تفاهم‌نامه که در هفت بند تنظیم شده است، به منظور توسعه همکاری، ارائه خدمات علمی و گسترش بازآموزی و ارتقا علمی نیروی متخصص به امضای طرفین رسیده است و در آن نگاه توسعه‌ای‌ و تربیت نیروی فنی کارآمد در جهت ارتقا کمی و کیفی ساخت و ساز در کشور و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت علمی و امکانات در دانشگاه آزاد اسلامی لحاظ شده است.

 

هدف این تفاهم‌نامه، فارغ‌التحصیلان دارای شرایط کسب پروانه اشتغال است که نیازمند حضور در دوره‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی را دارند. همچنین برخی افرادی که موفق نمی‌شوند در نظام مهندسی استان مربوطه،  اولین پروانه اشتغال را به کار بگیرند می‌توانند از امکاناتی که این تفاهمنامه در اختیار آنان قرار می‌دهد، استفاده کنند.

منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.