آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » اجرای طرح پژوهشی امکان‌سنجی بازنشستگان در استان البرز

اجرای طرح پژوهشی امکان‌سنجی بازنشستگان در استان البرز

13920807000258_PhotoA

اجرای طرح پژوهشی امکان‌سنجی بازنشستگان در استان البرز

مدیرکل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی استان البرز از اجرای طرح پژوهشی امکان‌سنجی ساماندهی بازنشستگان متخصص در کشور برای نخستین بار در البرز خبر داد.

علی ایمانی پیش از ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی طرح پژوهشی امکان‌سنجی ساماندهی بازنشستگان فرهیخته تامین اجتماعی استان البرز با اشاره به اجرای طرح پژوهشی امکان‌سنجی ساماندهی بازنشستگان متخصص در استان گفت: با توجه به خیل عظیم بازنشستگان تامین اجتماعی در استان و وجود نخبگان پیشکسوت بازنشسته در میان آنان و نیز به منظور گسترش فرهنگ پژوهش و ایجاد پویایی علمی جامعه بازنشستگان متخصص و استفاده از تجارب آنان در رشته‌های مختلف، این طرح با حمایت موسسه کار و تامین اجتماعی و به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کانون بازنشستگان استان البرز برای نخستین بار در کشور اجرایی می‌شود.

وی با اعلام این مطلب که طرح مورد اشاره برگرفته از طرحی از کشور آلمان است، اظهار داشت: این طرح نخستین بار در کشور آلمان پیاده‌سازی شد که موفقیت‌هایی را نیز در سایر کشورها در جهت به‌کارگیری تخصص و تجارب بازنشستگان کسب کرده است.

این مسئول ادامه داد: به همین منظور نیز با همت موسسه کار و تامین اجتماعی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بازنشستگان متخصص استان برای اولین بار این طرح در کشور و در استان البرز پایه‌گذاری و در حال تحقیق و اجرا است.

وی اهداف این طرح را استفاده از تخصص بازنشستگان، ایجاد درآمد تکمیلی و تقویت روحیه و کارآیی بازنشستگان اعلام نمود و گفت: این طرح در فاز مطالعاتی خود، انجام مطالعه و بررسی نیاز سازمان‌ها به خدمات مشاوره‌ای تخصصی بازنشستگان، بررسی وضعیت فرهنگی اقتصادی بازنشستگان و جمع‌آوری و ایجاد بانک اطلاعاتی از مشخصات و تخصص‌های بازنشستگان استان را در دست تدوین دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز مزایای اجرای طرح مذکور را استفاده از توان تخصصی افراد، صرفه‌جویی در هزینه‌های مشاوره‌ای، کاهش آسیب‌های اجتماعی، کاهش هزینه‌های درمانی بازنشستگان و ایجاد رضایتمندی و احساس آرامش در بازنشستگان اعلام کرد.

ایمانی تصریح کرد: با اجرای این طرح در استان می‌توانیم با تعیین ویژگی‌های روانشناسی بازنشستگان جهت راه‌اندازی کسب و کار، برگزاری دوره‌های آموزش کارآفرینی، طراحی و اجرای فرآیندهای لازم جهت همکاری بازنشستگان در مشاغل تخصصی، تهیه آیین‌نامه نحوه تشکیل و تعیین مدیریت کانون مدیران و متخصصین بازنشسته در جهت رشد و پویایی تخصصی بازنشستگان و توسعه استان به اهداف این طرح دست پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.