آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » احتمال افزایش وام مسکن مهر تا دی‌‌ماه

احتمال افزایش وام مسکن مهر تا دی‌‌ماه

13920713000448_PhotoA

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه همچنان بر افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر پافشاری می‌شود و احتمالا این تلاش در دی‌ماه نتیجه می‌دهد گفت: تکیه دولت یازدهم در تامین منابع مسکن مهر بیشتر بر آورده مردم است.

محسن نریمان گفت: ما همچنان تلاش ها و اقدامات خود را برای افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر انجام می دهیم و امیدواریم تلاش های ما تا دی ماه نتیجه بدهد و سقف تسهیلات مسکن مهر به ۳۰ میلیون تومان افزایش ‌یابد.

هفته گذشته بانک مرکزی با ارسال اطلاعیه ای در جواب نریمان که به خبرگزاری فارس گفته بود «پالس‌های مثبتی از بانک‌مرکزی برای افزایش سقف وام مسکن‌مهر دریافت‌ کرده‌ایم» صراحتا امکان پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیونی به پروژه‌های ۹۹ساله را منتفی دانسته بود.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه پیشرفت مسکن مهر بالای ۸۷ درصد است و این یعنی اینکه پروژه‌های مسکن مهر عقب نمانده، اظهار داشت: آورده مردم عقب‌تر است بنابراین ما باید انگیزه ای برای مردم ایجاد کنیم که آنها بتوانند آورده خود را به موقع واریز کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن مهر گفت: از ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن مهر ۴۱ هزار میلیارد تومان توسط دولت گذشته هزینه شده و از زمانی که دولت یازدهم بر روی کار آمد تنها ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات استفاده شده است.

نریمان ادامه داد: دولت یازدهم قصد دارد برای تکمیل واحدهای مسکن مهر بیشتر از آورده مردم استفاده کند در حالی که دولت پیشین برای ساخت مسکن مهر ۷۰ درصد از تسهیلات استفاده کرد و تنها از ۳۰ درصد آورده مردم برای پروژه‌ها استفاده کرد همین امر موجب تورم بسیار در کشور شد.

وی گفت: ما تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی‌های دقیق تا پایان سال ۹۴ پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.

نریمان اظهار داشت: ‌۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در پردیس طراحی شده که اغلب مدت قراردادشان زیر یک سال بود و برخی از شرکت‌ها و پیمانکاران گفتند این واحدها را ما شش ماهه تکمیل می‌کنیم در حالی که این موضوع غیرممکن است و این یکی از بی‌برنامه‌گی‌های دولت پیشین بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.