آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » احزاب سیاسی البرز و بررسی راهکارهای حضور حداکثری مردم در انتخابات
احزاب سیاسی البرز و بررسی راهکارهای حضور حداکثری مردم در انتخابات

احزاب سیاسی البرز و بررسی راهکارهای حضور حداکثری مردم در انتخابات

احزاب سیاسی البرز و بررسی راهکارهای حضور حداکثری مردم در انتخابات
کرج –ایرنا- نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی استان البرز با برگزاری نشستی با حضور استاندار البرز، رئیس ستاد انتخابات این استان با تاکید بر رعایت قانون، به بیان راهکارها برای حضور حداکثری مردم درانتخابات پیش رو پرداختند.
احزاب سیاسی البرز و بررسی راهکارهای حضور حداکثری مردم در انتخابات
به گزارش ایرنا، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری البرز عصر یکشنبه درنشست همفکری احزاب سیاسی استان البرز، ترکیب هیات های اجرایی را همراه با سیاست های دولت خواند و گفت: در انتخاب اعضای هیات های اجرایی این استان بحث اعتدال رعایت شده است.
توکل لطفی افزود: با توجه به انجام تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور لازم است احزاب فعال سیاسی این استان هماهنگی لازم را در زمینه فعالیت با استانداری البرز داشته باشند .
وی خاطرنشان کرد: این سومین نشست احزاب سیاسی با استاندار است که به صورت فصلی از ابتدای سالجاری آغاز شده بود و با توجه به نقش موثر احزاب باید از این ظرفیت هرچه بیشتر در زمینه توسعه کشور بهره گرفت .
لطفی گفت: استاندار البرز بحث تشکل های غیردولتی و ظرفیت های پژوهشی را دراولویت کاری قرار داده و مجموعه استانداری در تلاش برای ایجاد فضایی آرام درچارچوب قانون برای فعالیت احزاب است .
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان البرز دراین نشست، گفت: همه احزاب به ولایت فقیه و قانون اساسی معتقدند و این امر یکی از نعمت های بزرگ انقلاب اسلامی است.
صلاح الدین دلشاد افزود: طیف های مختلف دراین چندساله در حکومت اسلامی در حاکمیت نقش داشته اند و بهترین شکل دموکراسی در کشور عرضه شده است.
وی خاطرنشان کرد: حزب اعتدال با جدایی دو گروه سیاسی کشور به دلیل سلیقه های تند تشکیل شد و این جدایی سبب شده بود، انسان های شایسته و خدوم منزوی و کنار گذاشته شوند.
دلشاد گفت: امروز با تشکیل حزب اعتدال گروهی از دو طیف تشکیل شده که درکنار دولت برای حضور حداکثری مردم تلاش می کنند تا بالندگی هرچه بیشتر رابرای نظام جمهوری اسلامی به ارمغان آورند.
وی یادآورشد: جمهوری اسلامی ایران برغم تهدیدات دشمنان به کشوری تبدیل شده که توانسته درعرصه بین الملل نیز به شکوفایی برسد.
فعال سیاسی درحوزه زنان اصلاح طلب البرز نیز با تاکید بر نقش موثر زنان در عرصه های مختلف، گفت: باید اجازه داد سلیقه های مختلف خودرا عرضه کنند.
رویا بلوری افزود: نباید تنها در بحث انتخابات به سراغ مردم رفت، مردم شعور دارند وباید به این سرمایه عظیم احترام گذاشت.
وی ادامه داد: باید با برنامه ریزی هرچه بیشتر زمینه مشارکت را فراهم کرد و ایجاد امنیت برای کسانی که انتخاب می شوند و انتخاب می کنند، ضروری است.
بلوری گفت: اگر به قانون اساسی عمل شود مجلسی معتدل خواهیم داشت که زمینه برای تامین خواسته ها ایجاد می شود.
این فعال سیاسی اضافه کرد: با الگو قراردادن کلام امیرمومنان علی (ع) مبنی بر اینکه باید به دنبال حق بود با ایجاد رضایت در مردم می توان حضور بیشتری را درعرصه های مشارکتی شاهد بود.
دبیرحزب اتحاد ملت استان البرز نیز گفت: بهترین شعار ما قبل از پیروزی انقلاب اسلامی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود که اساس جمهوری اسلامی آزادی بیان و رشد احزاب بوده است.
وی افزود: هر قدر زمینه رشد احزاب مشکل باشد، توسعه با مشکل مواجه می شود و محدودیت احزاب قبل از انقلاب اسلامی دیکتاتوری و پس ازآن تنگ نظری بود.
وی کرج را دارای مشکلاتی فراتر از یک استان دانست که تنوع قومیت ها درآن می طلبد تا در استمرار فعالیت های مدنی بیشتر ازشهرهای دیگر تلاش شود.
این عضو درادامه به پتانسیل های فراوان درکلانشهر کرج اشاره کرد و افزود: استانداری نقش مهمی در به فعل رسیدن این پتانسیل ها دارد.
خلیلی گفت: انتظارمی رود همانطور که برجام دل مردم را شاد کرد باید با ایجاد بسترهای لازم برای حضور حداکثری مردم زمینه شادی دیگری را فراهم کرد .
اما دبیرحزب اعتماد ملی، دبیرانجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها، جمعیت هم اندیشان، حزب کارگزاران سازندگی و گروه مردمی ۴۰۰ استان البرز نیز هریک به بیان نقطه نظرات خود در زمینه انتخابات پرداختند.
اینکه وقتی که درکشور ما اقلیت های مسیحی و سنی آزادند مراسم مذهبی برگزار کنند چرا باید با یک اصلاح طلبی که با توجه به وصیت پدرخود می خواسته مجلس روضه برگزار کند برخورد نامناسب صورت گیرد،تاکید برهمدلی برای انتخاب نماینده مناسب در مجلس با توجه به ظرفیت های پژوهشی این استان ،ناامیدشدن دشمن از حضور حداکثری در انتخابات و توجه به قانون دراین عرصه مهم مشارکتی ، توجه احزاب به مساله نفوذ دشمن ، رابطه خوب دولت یازدهم با احزاب ، ضرورت تشکیل میز احزاب در استانها به دنبال تشکیل معاونت احزاب در دولت ،توجه به بحث مهم حقوق شهروندی از جمله مسائل و موضوعات مطروحه ازسوی این احزاب بود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.