آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » ارائه کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در البرز کلید خورد
ارائه کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در البرز کلید خورد

ارائه کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در البرز کلید خورد

ارائه کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در البرز کلید خورد
کرج-ایرنا-اجرای طرح ارائه کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان (کارا کارت) با حضور معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در البرز آغازشد.
ارائه کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در البرز کلید خورد
به گزارش ایرنا، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز شنبه در جمع خبرنگاران درخصوص جزییات این طرح، گفت: این طرح به صورت پایلوت در استان البرز آغازشده و به زودی به کل کشور تعمیم داده می شود.
وی اضافه کرد: در استان البرز ۱۲۹ هزار نفر بازنشسته تامین اجتماعی وجوددارد که ازهفته گذشته حدود هشت هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند.
وی گفت: اگر در مرحله اول این طرح که تا دوشنبه ۱۴ آذرماه است، این تعداد به ۴۰ هزارنفر برسد روند صدور کارت آغازمی شود.
وی خاطرنشان کرد: هیچ گونه محدودیت ثبت نام دراجرای طرح کارت اعتباری رفاه ایران وجود ندارد و همه بازنشستگان شامل این طرح هستند.
وی ابراز امیدواری کرد که حداکثر پس از مدت ۱۵ روز کارت برای هر فرد صادر شود و پس از چاپ کارت به شماره تلفن همراه که متقاضی درخواست خود اعلام کرده ، پیامکی ارسال و زمان وشعبه دریافت کننده ( بانک رفاه ) به متقاضی اعلام می شود.
وی گفت : پس از چاپ کارت به شماره تلفن فرد درخواست کننده از طرف بانک صادر کننده کارت (رفاه و یا دیگر کارت ها) یک پیامک ارسال می شود و فرد به بانک مراجعه می کند و با ارائه کارت اعتباری و تکمیل فرم رضایت، نامه کسر حقوق کارت خود را تحویل می گیرد.
میدری دربخش دیگری ازسخنان خود از میزان اعتبار کارت گفت : اعتبار کارت یا میزان تخصیص وام ،چهار برابر حقوق هر ماه فرد است .
وی درخصوص روند ثبت نام بازنشستگان برای دریافت این کارت ها گفت : متقاضیان ،می توانند با ارسال کد ملی خود به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۲۲ درخواست خود را برای دریافت کارت اعلام نمایند.
وی خاطرنشا ن کرد که در طرح جدید که توسط معاونت رفاه اجتماعی وزرت رفاه با عنوان کارت رفاه اجتماعی ایرانیان ( کاراکارت) معرفی شده درصدد هستیم که این کارت اعتباری به طور گسترده بین اقشار مختلف توزیع شو د و از این رو برای فروشگاه های پذیرنده کارت مزیت و یا صرفه های حاصل از قیاس بزرگ ایجاد شود چرا که فروشگاه ها با توجه به افزایش تعداد مشتریان می توانند کالاهای خود را با قیمت مناسب تر تامین و به مردم عرضه کنند.
وی گفت : در این طرح تلاش شده که دریافت کنندگان این کارت بدون ارائه ضمانت های بانکی از این کارت و ابزار مالی بهره مند شوند .
وی یادآورشد : در بسیاری از کشورها کارت اعتباری به عنوان ابزاری برای خروج از رکود مطرح است در ایران عدم دسترسی به وام های خرد یکی از علل مهم مشکلات اقتصادی محسوب می شود.
وی گفت : فروشگاه هایی که دراین طرح مشارکت دارند تعاونی های سراسر کشور،فروشگاه های زنجیره ای رفاه، اتکا، شهروند، سپه ، اسکان ،اسکات و فرهنگیان که در صورت افزایش تقاضا به تعداد این فروشگاه ها افزوده می شود.
وی گفت : در مراحل اولیه به دلیل مشکلات اجرایی امکان استفاده از تعاونی های استانی بوده و در صورت تداوم طرح و پذیرش مقررات کار و اجرای طرح توسط تعاونی های استانی می توان فروشگاه های استانی دیگر را به شبکه پذیرنده کارت اضافه کرد .
میدری افزود: درمرحله اول این طرح بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، در مرحله دوم بازنشستگان کشوری و در صورت تمایل سایر وزارتخانه و کارکنان دولت مشمول این طرح خواهند بود.
وی گفت : تلاش می شود برای کارگران و افراد بخش خصوصی که حق بیمه را به تامین اجتماعی می پردازند و اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی کارت صادر می شود.
وی افزود: درسراسر کشور درحال حاضر ۲ میلیون و ۷۰۰هزارنفر بازنشسته تامین اجتماعی و یک میلیون و۳۰۰ هزارنفر بازنشسته صندوق کشوری هستند که درحال حاضر این طرح مشمول بازنشتگان تامین اجتماعی است .
وی گفت : طبق هماهنگی که با بانک مرکزی انجام شده مقررشده که تمامی خریدهاباید جنس ایرانی باشد اما ما مبنا ر ا براین داریم که هرجنسی که درفروشگاه وجود دارد قابل خریداری است .
وی تاکید کرد: بازنشستگانی که بالای ۶۸ سال سن هستند و در این طرح ثبت نام می کنند باید درشعبه دریافت کننده کارت یک بازنشسته سن زیر ۶۸سال وی را تایید کند .
میدری دربخش دیگری ازسخنان خود به یارانه درمان معتادان بهبود یافته پرداخت وافزود: با هماهنگی و جلسات متعدد ی که با ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزارشده مقررشد که معتادان بهبود یافته درسامانه بیمه سلامت معتادان ثبت نام کنند تا یارانه درمان ترک اعتیاد به آن ها تعلق گیرد.
وی گفت : برای اجرای این طرح ۳۵میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که بسیار محدود بوده و فقط برای داروهای خاص است .
وی گفت : مشکلاتی برای برخی طرح ها بوجود می آید محدودیت منابع مالی است بطورمثال بودجه ای که برای زنان سرپرست خانوار درنظرگرفته شده کل بودجه سالانه ۱۵میلیاردتومان است که بسیارمحدود است .
وی گفت : درکشور حدود دو میلیون زن سرپرست خانوار وجود دارد که این بودجه فقط برای حدود ۷۰ هزارنفر است که نمی توان جوابگو بود و وموجی ازفشار را ایجاد می کند .

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.