آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » از واردات لنت پراید و پیکان تا رادیاتور بخاری

از واردات لنت پراید و پیکان تا رادیاتور بخاری

13930621000034_PhotoA

آمار گمرک نشان میدهد بیش از ۲ میلیارد و ۱۹۲ میلیون دلار خودرو و قطعات آن به کشور وارد شده که بخشی از این واردات مربوط به خودروهای داخلی بوده که امکان تولید آن در داخل وجود دارد.

براساس آمار گمرک ایران در هشت ماه سال جاری واردات خودرو و قطعات آن به کشور بالغ بر ۲ میلیارد و ۱۹۲ میلیون و ۱۵ هزار و ۵۱۲ دلار بوده است.

ارزش ریالی واردات این محصولات طی این مدت بالغ بر ۵ هزار و ۶۹۸ میلیارد و ۶۸۳ میلیون تومان برآورد شده است.

طبق گزارش منتشر شده بسیاری از قطعات خودرو دیده می‌شود که امکان تولید آن در داخل وجود دارد اما با این وجود از کشور چین و دیگر کشورها وارد شده است در حالی که کشور با چالش جدی ارز رو به رو است باید بررسی کرد چه میزان از این حجم کالای وارد شده در این بخش ضروری است.

جزئیات برخی قطعات وارداتی خودروهای داخلی: سرشیلنگ بلند ترمز جلو پیکان، سرشیلنگ کوتاه ترمز جلو پیکان، بوش قطعه سرشیلنگ ترمز جلو پراید، پیچ هرزگرد M14 لوله ترمز فرمان پراید، پیچ هرزگرد M14 لوله ترمز فرمان پژو ۴۰۵، پایه قطعه اتصال دهنده شیلنگ ترمز جلو به کالیپر پراید، سرشیلنگ مادگی ترمز پراید، مهره قطعه نگهدارنده سرشیلنگ به شیلنگ ترمز جلو پراید، نافی قطعه سرشیلنگ پراید و نیسان وانت و پیکان و مینیاتور، رادیاتور بخاری پراید، سه شاخه پلوس پراید، کله پلوس پژو ۴۰۵،لنت عقب پراید نو، لنت جلو پیکان، لنت جلو پراید.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.