آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » اصلاح قانون باید اولویت هیئت مدیره دوره هفتم باشد
اصلاح قانون باید اولویت هیئت مدیره دوره هفتم باشد

اصلاح قانون باید اولویت هیئت مدیره دوره هفتم باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با «صما»:
اصلاح قانون باید اولویت هیئت مدیره دوره هفتم باشد/ مشارکت حداکثری مهندسان در انتخابات یک ضرورت است
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تغییر و اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان گفت: پیگیری تغییر و اصلاح قانون نظام مهندسی، باید از مهمترین اولویت های دوره هفتم اعضای هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان باشد.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفتگو با خبرنگار «صما» با بیان این مطلب تصریح کرد: در حال حاضر ضروری‌ترین مطلبی که می‌طلبد تا هم دولت و هم مجلس تمرکز کنند، تغییر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان است.

وی ادامه داد: اصلاح این قانون در سال گذشته مطرح شد اما به نتیجه نرسید، به این دلیل که دست‌های پنهانی که صاحب منافع بودند و از آن طرف هم تمایلی به تغییر و اصلاح این قانون نداشتند، اجازه این کار را ندادند.

لاهوتی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تغییر قانون نظام مهندسی از مهمترین بحث‌هایی است که باید شکل بگیرد و هیئت مدیره‌ها در سازمان نظام مهندسی روی آن تمرکز کنند، گفت: به دلیل اینکه این قانون مربوط به ۲۰ سال قبل است، هم اکنون یک نگاه سنتی بر سازمان نظام مهندسی حاکم است و همچنان مراحلی نظیر تایید و مهر نقشه در این سازمان ها صورت می گیرد.

لاهوتی با بیان اینکه قانون فعلی دیگر پاسخگو نیست و نمی‌تواند جوابگوی امور و دغدغه های مهندسین باشد تصریح کرد: زمانی که این قانون مصوب شد در بندی از آن به این اشاره شده بود که اگر در شهری ۵۰ مهندس وجود داشته باشد، تشکیل سازمان نظام مهندسی امکان پذیر است، این در حالی است که اکنون در هر شهری بیش از دو هزار مهندس وجود دارد و قانون موجود، امروز دیگر جوابگوی دغدغه‌ها و نیازهای جامعه پویای مهندسان نیست.

این نماینده مجلس در عین حال مشارکت حداکثری مهندسان را در انتخابات نظام مهندسی یک ضرورت دانست و گفت: مهندسان نخبگان شهرها هستند و این مهندسان به عنوان نخبه باید در همه زمینه‌ها و به ویژه بخش‌های مرتبط با خودشان اثرگذار و دخیل بوده و فعالیت داشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: امروز جامعه پویای مهندسان می‌توانند در زمینه های مختلفی اعم از انتخابات هیئت مدیره یا نحوه نظارت بر کار مهندسان بسیار اثرگذار باشند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.