آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » افرادی که انتخابات ۸۸ را زیر سئوال بردند دیکتاتورهای پنهان بودند

افرادی که انتخابات ۸۸ را زیر سئوال بردند دیکتاتورهای پنهان بودند

13911127000191_PhotoA

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه فتنه‌گران لیاقت هیچ پست کلیدی را ندارند، گفت: افرادی که به دروغ بیان کردند در انتخابات تقلب صورت گرفته دیکتاتورهای پنهان بودند.

آیت‌الله سید احمد خاتمی دقایقی پیش در مراسمی که به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: اصل، حضور شما و اجتماع باشکوه شماست، این همه جمعیتی که با انگیزه از جای جای مشهد مقدس آمده‌اند تا امروز حماسه ۹ دی سال ۸۸ را گرامی بدارند؛ بی‌تردید دو پاداش دارند که یکی زیارت امام رضا (ع) و دوم نفس حضور در این مجلس است.
امام جمعه موقت تهران افزود: حضور در این مجلس بیانگر شعار «این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده» است که همواره در کشور شنیده می‌شود.
وی بیان کرد: جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم ممکن است که یکی از سه فضا را داشته باشد یکی اینکه به دنبال حق باشد و در این فضای حق نباید ولی را تنها گذاشت و همگی به خوبی می‌دانیم که یکی از اهداف فتنه‌گران در فتنه ۸۸ شخص و جایگاه ولایت بود.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ از جمهوریت نظام دفاع کردند، گفت: افرادی که به دروغ بیان کردند در انتخابات تقلب صورت گرفته دیکتاتورهای پنهان بودند.
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه شما مردم کودتای مخملی سال ۸۸ را شکست دادید، گفت: فضای فتنه عبارتست از فضایی که حق و باطل با هم قاطی شود و در حقیقت در فضای فتنه مرز حق و باطل به درستی روشن نیست

آیت‌الله خاتمی عنوان کرد: فتنه ۷۸، فتنه‌ای بود که جاه طلبان و قدرت طلبان؛ کشور را تا لب پرتگاه پیش بردند و نتوانستند موفق شوند وگرنه همان بلایی که بر سر اوکراین آمد را می خواستند بر سر ایران بیاورند اما شما مردم با بصیرت خود با آنها به مقابله پرداختید.
*اگر دادگاه تشکیل شود حکم سران فتنه اعدام است
وی تصریح کرد: نکته اول این است که فتنه ۸۸ یک سر خارجی داشت که آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی، منافقین، رقاصان فراری و سلطنت‌طلبان بودند و طرف دیگر این موضوع را افرادی تشکیل می‌دادند که در داخل کشور عقده علیه ولایت داشتند و ولی‌فقیهی می‌خواستند که مقام معظم رهبری نباشد.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: این افراد چون رأی نیاورده بودند می‌خواستند کشور را به آتش بکشند که مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ از جمهوریت نظام دفاع کردند و فرمودند به چه دلیل رأی مردم را باطل کنیم.

وی ادامه داد: این افراد به مثابه دیکتاتورهای پنهان بودند که با راه‌اندازی فتنه ۳۰ شهید و کشته و صدها جانباز به وجود آمد و آنها برای دنیای خودشان مسجد را آتش زدند.
وی با اشاره به حرمت‌شکنی فتنه‌گران در روز عاشورای سال ۸۸ خاطرنشان کرد: روز عاشورا حتی در زمان طاغوت روز محترمی بود ولی در سال ۸۸ تهران به میدان جنگ تبدیل شده بود و خیابان‌های مرکزی تهران هم شاهد این اتفاقات بود و این افراد عزاداران سیدالشهداء را کتک زدند و مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند.
عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: آیت‌الله واعظ طبسی هم که در فتنه ۸۸ به میدان آمد شب گذشته به صراحت گفت حکم سران فتنه اعدام است و با این حال رأفت نظام شامل حالشان شد.

وی ادامه داد: الان می‌گویم اگر قاضی خواست برای این فتنه‌گران حکم کند باید دو عنوان را در نظر داشته باشد، در فقه دو عنوان باقی و محارب داریم که باقی به معنای کسی است که بر امام عادل خروج کند و عنوان محارب کسی است که سلاح به دست بگیرد و مردم را بترساند.

*حمایت و دلسوزی عده‌ای در دانشگاه‌ها خجالت دارد
امام موقت جمعه تهران با اشاره به اینکه بعضی افراد سعی می‌کنند در دانشگاه‌ها از فتنه‌گران حمایت کنند، تاکید کرد: باید گفت خجالت بکشید، هشت ماه مرکز کشور را به آتش کشیدید، در استان‌های دیگر هم آشوب‌گری کردید و در طول این هشت ماه هرچه بیگانه خواست به شما خوراک داد.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: این فتنه‌گران دختری را سوزاندند و دفنش کردند و سران فتنه هم در مجلس فاتحه‌اش اشک تمساح ریختند و بعد دو ماه این دختر فراری پیدا شده و می‌گوید کدام تجاوز، کدام کشتن، من همان فرد هستم و لعنت به دروغ‌گویان، آیا آبروی یک فرد محترمه و آبروی نظام مهم نیست؟ شما آبروی نظام را بردید.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: فتنه‌گران مناسبت‌های ملی را به آشوب کشیدند و حتی عکس امام راحل را آتش زدند و خدا می‌داند اگر سفره این‌ها پهن بود تا سقوط نظام پیش می‌رفتند اما شما مردم مهلت ندادید و باید آفرین به بصیرت شما گفت و اگر شما نیامده بودید هیچ قدرتی نمی‌توانست این سفره را جمع کند.

* فتنه‌گران نباید در پست‌های کلیدی کشور قرار گیرند
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه دادگاه مردم قاطعانه‌ترین دادگاه است و اگر دادگاه برپا شود قطعا کیفر خواست سنگین و اشد مجازت برای فتنه‌گران صادر می‌شود، گفت: پاسداری از حماسه‌ها پاداشش کمتر از اصل حماسه نیست، حماسه عاشورا را شهیدان آن با بصیرت به‌پا کردند اما اگر حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) از آن واقعه عظیم پاسداری نمی‌کردند این امر در جامعه زمینه‌ساز نمی‌شد و حضور شما در این مراسم‌ها تحکیم حماسه ۹ دی سال ۸۸ است، حمایت از دولت هم خط امام هست و هم خط مقام معظم رهبری، و اگر کمک نشوند نمی‌توانند کشور را اداره کنند با این حال آقا فرمودند فتنه خط قرمز است و معنای این یعنی هیچ فتنه‌گری لیاقت هیچ پست کلیدی را ندارد.
امام جمعه موقت تهران بیان کرد: این فرمایش ولایت است و ولایتمداری اقتضا می‌کند که همان گونه که به فرمایش رهبر معظم انقلاب اخذ می‌کنیم همان گونه وزرا به عهدی که با مردم بسته‌اند و به مردم قول داده‌اند که از فتنه‌گران نباید استفاده کنند عمل کنند.

وی با طرح این سئوال که فتنه‌گر کیست؟ اظهار کرد: آقایی که بیانیه شورشی نوشته می‌گوید دادگاه آن کسی را فتنه‌گر اعلام می‌کند که حکم بر فتنه‌گری آنها بدهد؛ سئوال این است جرم مشهود دادگاه نمی‌خواهد اگر غیر از این باشد باید کل ملت به خاطر اینکه گفتند مرگ بر شاه دادگاهی شوند، جنایت فتنه‌گران نیازی به دادگاه ندارد چون آنها شورش به پا کردند و علیه ولایت شعار دادند و یک عده جوان بی‌تجربه را سرازیر به خیابان‌ها کردند و حال می‌خواهند صورت مسئله را پاک کنند اما باید بگوییم جایی برای فتنه‌گران در عرصه مدیرتی کشور نبوده و نخواهد بود.

* جریانی در کشور برای تطهیر سران فتنه به راه افتاده است
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: جریانی بعد از پنج سال برای تطهیر فتنه‌گران به راه افتاده که سخنرانی می‌کنند و از فتنه‌گران حمایت می‌کنند و مردم باید به هوش باشند که این اقدامات در تداوم اصل فتنه است و اگر این‌ها موفق شوند یقین بدانید موفق نخواهند شد چون در مرحله بعد عناصر فتنه را طلب می‌کنند.

وی با بیان اینکه ملت از شما طلبکار است چون رأی ۴۰ میلیونی را به آتش کشیدید و حالا شدید طلبکار، ادامه داد: اگر این‌ها طلبکار شدند فردا چوبه‌های دار شیخ فضل‌الله نوری را برپا می‌کنند یعنی اگر ما راحت باشیم بدانید دشمن نخوابیده است و باید این حماسه زنگ هشداری باشد به فتنه‌گران و حامیان آنها و باید فتنه‌گران بدانند این ملت آرام نخواهد گرفت و تا زنده‌ هست در تجمعات خود هرگز فتنه‌گران و جنایت آنها را فراموش نمی‌کنند.
آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: باز هم می‌گوییم توبه کنید، آغوش ملت و ولایت باز است، آنچنان که آغوش خدا برای توبه‌کنندگان باز است و اگر کسی در سال ۸۸ به یک کاندیدا رأی داده و بعد آن فرد فتنه‌گر شده نباید دائم بر سرش زد، بلکه با آغوش باز بازی‌خورده‌ها را باید پذیرفت؛ اما حساب سران فتنه از حساب بدنه جدا است و از خدا می‌خواهیم توفیق توبه به سران فتنه عنایت کند.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.