آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » افزایش تعداد نمایندگان استان البرز در مجلس خبرگان رهبری
افزایش تعداد نمایندگان استان البرز در مجلس خبرگان رهبری

افزایش تعداد نمایندگان استان البرز در مجلس خبرگان رهبری

افزایش تعداد نمایندگان استان البرز در مجلس خبرگان رهبری
کرج – ایرنا – معاون سیاسی – امنیتی استاندار البرز اعلام کرد که تعداد نمایندگان مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری در دوره بعدی به ۲ نماینده افزایش می یابد.
[افزایش تعداد نمایندگان استان البرز در مجلس خبرگان رهبری]

حجت الله ملاصالحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: در اجرای اصل یکصد و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده ۲ قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، با توجه به آمارگیری نفوس و مسکن درسال ۱۳۹۰، پیشنهاد افزایش تعداد نمایندگان خبرگان رهبری از سوی وزارت کشور به دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری ارسال شده است.

وی تصریح کرد: بنا بر تصویب این دبیرخانه، تعداد نمایندگان استان تازه تاسیس البرز و نیز استان های دیگری که تا یک میلیون نفر افزایش جمعیت داشته اند، در مجلس خبرگان رهبری افزایش خواهد داشت.

ملاصالحی با اشاره به اینکه طبق تغییرات صورت گرفته اعضا مجلس خبرگان رهبری از ۸۶ نفر به ۹۹ نفر افزایش پیدا می کند، افزود: مطابق ابلاغ اداره کل انتخابات وزارت کشور، طبق مصوبه دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری از استان های آذربایجان غربی، اصفهان، خراسان، خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس یک نماینده، البرز دو نماینده و تهران چهار نماینده به مجلس خبرگان رهبری اضافه می شود.

محمدتقی ایرانی معاون استاندار و فرماندار ویژه کرج نیز در خصوص اقدامات فرمانداری برای برگزاری همزمان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند ماه، گفت: همزمان با تشکیل ستاد استانی انتخابات در استانداری، ستاد انتخابات شهرستان کرج نیز در فرمانداری تشکیل شده و تاکنون دو جلسه این ستاد برگزار شده است.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.