آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » افق نظام مهندسی ساختمان، رعایت حقوق مالکانه و ارائه خدمات حرفه‌ای
افق نظام مهندسی ساختمان، رعایت حقوق مالکانه و ارائه خدمات حرفه‌ای

افق نظام مهندسی ساختمان، رعایت حقوق مالکانه و ارائه خدمات حرفه‌ای

عضو هفتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی تهران مطرح کرد:
افق نظام مهندسی ساختمان، رعایت حقوق مالکانه و ارائه خدمات حرفه‌ای
عضو هفتمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با مثبت شمردن اتفاقات کمی و کیفی که در دوره ششم نظام مهندسی ساختمان تهران افتاد، گفت: در واقع اتفاقات دوره ششم آغازگر تحولات عظیمی در سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان خواهد بود.

حیدر جهانبخش در گفتگو با خبرنگار «صما» ضمن بیان اینکه تاکنون کمتر به نهادینه کردن این تحولات فکر شده است، اظهار داشت: هیئت مدیره دوره هفتم در پی این است که تحولات صورت گرفته را در جامعه مهندسی این استان نهادینه نمایند و شاید بتوان گفت که این امر نقطه تفاوت هئیت مدیره دوره هفتم با دوره‌های گذشته باشد.

به گفته عضو هفتمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، در حوزه خدمات مهندسی، توسعه طرح‌های مهندسی، توسعه سازمانی به لحاظ ساختاری و تشکیلاتی و حتی توسعه مالی سازمان از جمله موارد مورد نظر هیئت مدیره دوره ششم بوده؛ لذا طراحی برخی از موارد خیلی زمان‌بر بوده و طبیعتا اجرای آن به دوره هفتم موکول شده است.

جهانبخش در ادامه اضافه کرد: قدر مسلم آغاز هر فعالیتی حاشیه‌های خاص خودش را دارد و امید است که در این دوره با نظارت و کنترل‌های دقیق‌تر این حاشیه‌ها کاهش یابد.

وی بهبود مدیریت و در کل فعالیت سازمانی را مهمترین دغدغه خود دانست و گفت: اگر در روش‌ها و سیستم‌های مدیریتی بهبود اساسی صورت نگیرد بازهم سازمان ناکارآمدی خواهیم داشت. علاوه بر اینها هر سازمانی باید دارای برنامه مدون باشد. چرا که سازمانی که به صورت سعی و خطا برنامه‌های فوری ارائه دهد نمی‌تواند سازمان موفق و کارآمدی باشد.

عضو هفتمین دوره هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران همچنین یادآورشد: بهبود، توسعه و تعریف صحیح ارائه خدمات مهندسی از دیگر موارد حائز اهمیت محسوب می‌شود. طبیعتا خدمات مهندسی باید در ابعاد حرفه‌ای و تخصصی مورد توجه باشد و نباید تنها ارائه پروژه به مهندسان ناظر یا موارد اینچنینی مد نظر قرار بگیرد. باید افق سازمان نظام مهندسی ساختمان، رعایت حقوق مالکانه و ارائه خدمات حرفه‌ای باشد.

جهانبخش در پایان خاطر نشان ساخت: برای اجرای واقعی اخلاق حرفه ای باید در گام اول تضادهای سازمانی از بین برود، خلاهای قانونی و قرائت‌های اشتباه از قانون، هر روز وسعت می‌یابد که هرچه زودتر باید این تضادها رفع شود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.