آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » اقتصاد سبز با مهار آلودگی های زیستی محقق می شود
اقتصاد سبز با مهار آلودگی های زیستی محقق می شود

اقتصاد سبز با مهار آلودگی های زیستی محقق می شود

ابتکار: اقتصاد سبز با مهار آلودگی های زیستی محقق می شود
کرج- ایرنا-معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اقتصاد سبز با مهار آلودگی های زیست محیطی درپرتو مشارکت مردم و تشکل های دانشگاهی محقق می شود.
[ابتکار: اقتصاد سبز با مهار آلودگی های زیستی محقق می شود]

به گزارش ایرنا، دکتر معصومه ابتکار روز دوشنبه در نشست با تشکل های مردم نهاد، نمایندگان دانشگاه ها و مراکز عملی در استانداری البرز افزود: توسعه اقتصاد سبز به معنای جلوگیری از تخریب منابع و مهار آلودگی ها است.
وی ادامه داد: در روند توسعه پایدار و رشد اقتصاد سبز نباید شاهد تخریب منابع طبیعی باشیم و ضمن مهار آلودگی ها و کنترل و مدیریت مصرف، هزینه ها هم بایدمدیریت شود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: یکی از جهت گیری های دولت یازدهم ایجاد فضای سالم اجتماعی برای طرح دیدگاه ها و گفت وگو بین دولت و مردم از جمله در عرصه محیط زیست است.
وی بیان داشت: مقام معظم رهبری نیز امسال را سال همدلی و همزبانی بین دولت و مردم نامیده است و ضرورت دارد تا در چنین فضایی مسایل و مشکلات زیست محیطی
با مشارکت مردم از زوایای مختلف بررسی شود.
ابتکار با اشاره به اینکه به تازگی مسایل توسعه پایدار در۱۷ محور در مجمع سران کشورهای جهان به تصویب رسید،گفت: در سخنرانی دو روز پیش رییس جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، توسعه پایدار یکی از مولفه های کاری دولت یازدهم در ایران عنوان شد.
وی تاکید کرد: ۱۷ محور به عنوان اهداف ۱۵ ساله توسعه پایدار در جهان ترسیم شده است که در قالب ۱۶۰ شاخه برای کشورها هدف گذاری دارد.
ابتکار افزود: حفاظت از زمین، دریاها، منابع آبی،تغییر اقلیم و واکنش مناسب نسبت به آن در شهرها، آموزش، بهداشت و … از جمله محورهای توسعه پایدار است که در هر کشوری متناسب با فرهنگ و نیازهای آن مد نظر قرار می گیرد.
این مسوول گفت: هفدهمین محور این برنامه، مشارکت است یعنی تا مشارکت بین مردم و دولت ها نباشد توسعه پایدار محقق نمی شود.
وی اظهار داشت : باید از ظرفیت های بخش خصوصی ، تشکل ها و دانشگاه ها بریا توسعه پایدار کشور به خوبی استفاده شود.
معاون رییس جمهوری گفت : توسعه به معنای بهبود کیفیت و توسعه شاخص هاست ولی نباید به عنوان تهدید محیط زیست باشد که این رشد بی برنامه خواهد بود.
وی اظهار داشت : کشور ما با معضلات زیست محیطی فراوانی از جمله کم شدن آب رودخانه ها و دریاها مواجه است که اگر تغییری در مدیریت منابع رخ ندهد به هیچ کدام از اهداف توسعه که بهبود وضعیت زندگی ، اشتغال و شهرنشینی را در بردارد نمی رسیم.
ابتکار گفت: باید برای رفع معضلات زیست محیطی چاره اندیشیی شود و توسعه پایدار به معنای چاره اندیشی برای رفع این معضلات است.
وی بیان داشت: حرکت ما باید مبتنی بر دانایی باشد که این سیاستی است که دولت یازدهم در حمایت از مراکز دانشگاهی دنبال می کند.
معاون رییس جمهوری افزود: سیاست دولت حمایت از سازمان های مردم نهاد و بدنه
اصلی جامعه برای نقش آفرینی است.
این مسوول گفت : دولت یازدهم سعی کرده با تدبیر ضمن کاهش مشکلات، امید را در جامعه زنده نگه دارد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.