آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » البرز به‌عنوان استان پایلوت در تحول بخش تعاون تعیین شد

البرز به‌عنوان استان پایلوت در تحول بخش تعاون تعیین شد

13910623000030_PhotoA

معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی گفت: استان البرز به‌عنوان استان پایلوت در تحول بخش تعاون و اجرای سیاست‌های توسعه‌ای این بخش تعیین شد.

حمید کلانتری ظهر امروز با حضور در استان البرز با اشاره به ضرورت تقویت تعاونی‌ها اظهار داشت: تقویت و گسترش تعاونی‌ها با ارزش‌های انقلاب اسلامی هم‌خوانی داشته و تقویت این بخش باعث کم شدن واسطه‌گری‌ها، توزیع عادلانه ثروت، حل مسئله اشتغال و کارآفرینی و فقرزدایی در مناطق محروم و به دنبال آن رشد اقتصادی کشور خواهد شد.

وی با تاکید بر تحول مدیریت تعاون به تبیین هفت راهبرد اساسی تحول و توسعه تعاونی پرداخته و ادامه داد: در چارچوب سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و سند توسعه بخش تعاون می‌توانیم با هفت راهبرد اساسی موجبات تحول بخش تعاون که شامل ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، تقویت همکاری بین دستگاهی، تامین مشوق‌ها و منابع مالی، توسعه بازار تعاونی‌ها و تقویت برند تعاونی و تعمیم نظارت بر تعاونی‌ها می‌شود را فراهم کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تقویت تعاونی‌ها در تمام بخش‌های اقتصادی و زیرشاخه‌های آن، گامی بلند برای توسعه اقتصادی و نیز اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی است و اگر می‌خواهیم به تعاون به‌عنوان یک ظرفیت اقتصادی و شغلی برسیم باید نگاهی ویژه به فارغ‌التحصیلان، جوانان، بانوان و ظرفیت‌های دانشگاهی داشته باشیم.

کلانتری با اشاره به تجارب سایر کشورها خاطرنشان کرد: در کشور اندونزی بخش تعاون فعال، دارای یک اتاق تعاون مفصل است و تعاونی تا سطح مدرسه گسترش دارد به طوری که ۹۰ درصد از مدارس این کشور دارای تعاونی آموزشی بوده تا دانش‌آموزان در این تعاونی‌ها تمرین کسب و کار نمایند.

وی با تأکید بر این مطلب که توسعه بخش تعاون در کشور تلاش و همکاری تمام بخش‌ها و دستگاه‌ها را می‌طلبد افزود: همکاری و تعامل مطلوب معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، حوزه اشتغال و اعتبارات، بانک‌های توسعه تعاون و مهر امام رضا(ع) و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون می‌تواند باعث گسترش و هم‌افزایی در بخش تعاون شده و زمینه توسعه این بخش در کشور را فراهم کند.

این مسئول از استاندار البرز خواست تا استان البرز را به دلیل مجاورت جغرافیایی با استان تهران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان منطقه ویژه و پایلوت و نمونه اجرای سیاست‌های توسعه بخش تعاون در کشور باشد.

سیدحمید طهایی استاندار البرز نیز در این نشست بر تقویت تعاونی‌ها به عنوان یک اهرم مهم اقتصادی در توسعه اقتصادی کشور و استان تاکید کرد و رفع مشکلات تعاون‌گران و ارتقاء جایگاه سازمانی بخش تعاون را خواستار شد.

علی ایمانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز نیز با ارائه گزارشی از وضعیت تعاونی‌های استان البرز و اقدامات انجام شده در این حوزه اظهار داشت: رسیدن به سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در اقتصاد دست نیافتنی نیست و هدف ما به عنوان متولیان حوزه تعاون ایجاد رونق و توسعه در بخش تعاون در استان است.

در ادامه این دیدار، تفاهم‌نامه‌ای فی ما‌بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری البرز به امضا رسید.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.