آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » البرز تولیدکننده پپیشرفته ترین پمپ های صنعتی در جهان
البرز تولیدکننده پپیشرفته ترین پمپ های صنعتی در جهان

البرز تولیدکننده پپیشرفته ترین پمپ های صنعتی در جهان

البرز تولیدکننده پپیشرفته ترین پمپ های صنعتی در جهان
ساوجبلاغ-کرج-ایرنا-مدیرعامل شرکت پمپ های صنعتی ایران گفت: مرکز تولید پیشرفته ترین پمپ های صنعتی ایران که امروزه موجب خودکفایی کشور شده و در شهرک صنعتی هشتگرد البرز واقع است، ایران را در ردیف ۴ کشور دارنده دانش بومی تولید پمپ های صنعتی قرار داده است.
[البرز تولیدکننده پپیشرفته ترین پمپ های صنعتی در جهان]

مهدی فرجی پور روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، افزود: بهمن ماه سال گذشته در این شرکت از پیشرفته ترین پمپ ‘ کرایو ژنیک ‘ که در پمپاژ گاز مایع کاربرد دارد رونمایی شد و این موفقیت توانست ایران را در ردیف ۴ کشور دارنده دانش بومی تولید پمپ های صنعتی نفتی در جهان قرار دهد.

وی اظهار کرد: با اتکاء به دانش متخصصان داخلی اکنون پمپ های صنعت نفت با استاندار جهانی در کشور تولید شده در حالی که پیش ازاین دانش تولید این پمپ ها در اختیار کشورهای آمریکا ، ژاپن و فرانسه بود.

وی دانش تولید انواع پمپ های صنعتی در این کارخانه را حاصل تلاش و تعهد ملی مهندسان داخلی دانست و یادآورشد: با تولید پمپ های صنعت نفت سالانه امکان بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارز در کشور بوجود آمده است.

مدیر عامل شرکت پمپ های صنعتی ایران با اشاره به اینکه ایران یکی از بزرگترین صادر کنندگان گاز در جهان است، خاطر نشان کرد: هزینه پمپ های مورد استفاده در صنعت نفت ۵۰ درصد کمتر از پمپ های مشابه خارجی است و از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است.

وی گفت: پمپ های کرایو ژنیک در امور مهندسی نفت هم اکنون برای پمپاژ گاز مایع در فازهای ۱۷و ۱۸ عسلویه بکار برده می شود و این توسعه علمی و فنی در دوران تحریم با هدف خودکفا شدن ایران در این صنعت حاصل باور ملی ما ایرانیان است که ما می توانیم .

فرجی پور ادامه داد: هدف این مجموعه صنعتی در طول ۳۸ سال فعالیت کاری همواره خود کفایی و استقلال صنعتی کشور بوده که با داشتن ده گروه شرکت تولیدی و مهندسی در نقاط مختلف کشور با ۸۰۰ نفر نیروی انسانی متخصص ایران را تولید ۱۸ نوع پمپ صنعتی به بزرگترین تولید کننده پمپ های صنعتی در سطح خاورمیانه و جهان تبدیل کند.

وی بیان کرد : سالانه حدود دو هزار از انواع مختلف پمپ های صنعتی مورد نیاز در بخش گاز ، پتروشیمی،نیروگاهی و آبرسانی در این شرکت تولید می شود .

مدیر عامل شرکت پمپ های صنعتی ایران تاکید کرد : همه مراحل فرایند تولید این پمپ ها از طراحی ، تهیه مواد و قطعات ، ساخت و مونتاژ توسط متخصصان داخلی انجام می شود که با حمایت ویژه مسوولان استانی و کشوری می توان زمینه تولید مازاد و صادر کردن انواع پمپ های ایرانی را به نقاط مختلف جهان فراهم کرد.

در شهرک صنعتی هشتگرد شهرستان ساوجبلاغ حدود ۲۵۰ واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارند.

شهرستان ساوجبلاغ در دو بخش صنعتی و کشاورزی قطب استان البرز که در ۳۵ کیلومتری غرب کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.