آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » امروز زمان جناح‌بازی و اختلاف نیست

امروز زمان جناح‌بازی و اختلاف نیست

13930121000063_PhotoA

یکی از مراجع تقلید با اشاره به ضرورت حفظ اتحاد و همدلی در شرایط کنونی گفت: در حال ‏حاضر زمان اختلاف و جناح‌بازی نیست.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در جمع مشاوران امور روحانیت استانداران سراسر کشور اظهار کرد: رسول گرامی اسلام(ص) در روایتی می‌فرمایند «نسیم‌های سعادت در زندگی هر انسانی می‌وزند که باید از آنها به درستی استفاده کرد» و حقیقت آن است که نسیم‌های سعادت در عمر انسان متفاوت بوده که یکی از مهمترین آنها نعمت جوانی است ولی این نعمت همواره باقی نمی‌ماند بنابراین باید قدر آن را دانست.

وی افزود: در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین و پر برکت‌ترین نسیم‌های سعادت بر ملت ایران می‌وزد که همان نعمت برقراری حکومت جمهوری اسلامی است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه لازم است این فرصت را مغتنم شمرده و ویرانه‌های قرن‌ها عقب‌ماندگی و ظلم را ترمیم کنیم خاطرنشان کرد: در طول سده‌های گذشته، شاهان ستمگر برای چند صباحی بیشتر حکومت کردن، از نظر اقتصادی، سیاسی، اخلاقی و فرهنگی ایران را ویرانه کردند.

وی ادامه داد: حتی در دوره پهلوی شاهد تحریف و ویرانی تاریخ هم بودیم به طوری که می‌خواستند خط فارسی را هم به بهانه‌های واهی تغییر دهند و علاوه بر این فرقه ضاله را ترویج می‌کردند و نخست وزیر ایران هم به همین فرقه اعتقاد داشت.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به ضرورت حفظ اتحاد و همدلی در شرایط کنونی گفت: در حال حاضر زمان اختلاف و جناح‌بازی نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در ادامه به وظایف و کارکردهای مشاوران امور روحانیت استانداران اشاره کرد و افزود: شما هم باید این نسیم رحمت را مغتنم شمرده و به تکالیفی که دارید به درستی عمل کنید و امیدواریم این جایگاه تشریفاتی نباشد و واقعا استانداران به این مشورت‌ها گوش فرا بدهند.

وی تصریح کرد: لازم است شرایط زمانی و مکانی در مشاوره‌ها در نظر گرفته شود و انتظار هم نداشته باشید که همه مشکلات یک شبه و یک روزه حل شوند زیرا همانطور که سستی و تنبلی کار صحیحی نیست، تندروی هم راه به جایی نمی‌برد و آنچه مهم است، حرکت معقول با شتاب مناسب است.

آیت‌الله مکارم شیرازی فرهنگ را یکی از مهمترین حوزه‌های فعالیت مشاوران امور روحانیت استانداران دانست و افزود: در حال حاضر شرایط فرهنگی کشور نامطلوب است و دلیل اصلی آن شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های مفسده‌انگیز هستند که دنیا را به سمت فساد می‌برند.

این مرجع تقلید با اشاره به برگزاری همایش سراسری مشاوران امور روحانیت استانداران در قم گفت: در این همایش‌ها باید به سه کارکرد مهم توجه داشته باشید؛ نخست اینکه هماهنگی میان خود را افزایش داده و از پراکندگی بپرهیزید، دوم اینکه به انتقال تجربیات بپردازید و سوم هم بهره‌مندی از فضای معنوی قم، بارگاه کریمه اهل بیت(ع) و دانش فضلا و علمای حوزوی است.

وی در خاتمه با تاکید بر اینکه نباید بودجه‌ فرهنگی به مباحث دیگری اختصاص یابد خاطرنشان کرد: یکی دیگر از وظایفی که بر عهده شماست، مطالعه کامل و جامع پیش از ارائه مشاوره به استانداران است زیرا این امر اهمیت بسیاری در غنای مشاوره‌ها خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.