آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی روز حسابرسی این سازمان است
انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی روز حسابرسی این سازمان است

انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی روز حسابرسی این سازمان است

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درگفتگو با «صما»:
انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی روز حسابرسی این سازمان است/ نتایج آزمون‌ ورود به حرفه مهندسان تا دوماه آینده اعلام می شود
معاون وزیر راه و شهرسازی انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی را روز حسابرسی این سازمان خواند و گفت: مهندسان سازمان‌های نظام مهندسی با قرار گرفتن در جایگاه‌ هیئت مدیره‌ای به مدت ۳ سال فرصت دارند تا جایگاه مهندسی کشور را اعتلا بخشند و این سازمان را در رسیدن به اهداف یاری کنند.

حامد مظاهریان با اشاره به نزدیک بودن زمان انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، در گفتگوی اختصاصی با «صما» ضمن بیان مطلب فوق تاکید کرد: هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در سراسر کشور باید با نهایت رعایت اخلاق حرفه‌ای و مهندسی برگزار شود.

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: ضروریست این انتخابات که نتیجه آن تاثیر مستقیمی بر صنعت ساخت و ساز کشور دارد، با مشارکت حداکثری اعضا برگزار شود.

مظاهریان همچنین با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور می تواند با کسب رای حداکثری اعضای خود در صنعت ساختمان کشور ایفای نقش کند، افزود: قدرت واقعی این نهاد تنها با رای اعضای خود به دست می‌آید، بنابراین ضروری است در هفتمین دوره انتخابات پیش رو تمام اعضا، مشارکت در این انتخابات را وظیفه اصلی خود بداند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعتقاد به اینکه برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی روز حسابرسی این سازمان محسوب می‌شود، اذعان داشت: در حقیقت مهندسان کشور با ورود به سازمان‌های نظام مهندسی و قرار گرفتن در جایگاه‌ هیئت مدیره‌ای به مدت ۳ سال فرصت دارند تا جایگاه مهندسی کشور را اعتلا بخشند و این سازمان را در رسیدن به اهداف خود یاری کنند.

مظاهریان با تاکید بر اینکه با برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی جامعه مهندسی به قضاوت می‌نشیند، اظهار داشت: کلیه هیئت مدیره‌ها و افرادی که در بدنه این سازمان فعالیت می‌کنند، می‌توانند در این انتخابات با کسب رای دوباره تایید فعالیت خود را از اعضا دریافت کنند و یا در صورت قبول شدن افراد دیگر، می‌توانند متوجه شوند که اعضای سازمان از عملکرد ۳ ساله آنها رضایت کافی را نداشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های نظام مهندسی در آستانه این انتخابات با چالش‌های متعددی روبرو هستند.

این مسئول به نحوه عضویت مهندسان در سازمان‌های نظام مهندسی اشاره کرد و گفت: فارغ‌‌التحصیلان رشته مهندسی می‌توانند بعد از گذشت ۳ سال از اخذ مدرک دانشگاهی خود به عضویت این سازمان درآیند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به آزمون ورود به حرفه مهندسی اشاره داشت و خاطرنشان ساخت: فارغ‌التحصیلان رشته مهندسان باید با شرکت در این آزمون صلاحیت فعالیت در حوزه مهندسی را دریافت کنند.

مظاهریان در پایان یادآور شد: نتایج آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی که در تاریخ‌های یکم و دوم مردادماه سال جاری برگزار شد، تا دو ماه آینده اعلام می‌شود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.