آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » انتشار ویژه نامه روز مهندس

انتشار ویژه نامه روز مهندس

6666

ویژه نامه روز مهندس با هماهنگی و همکاری وزارت راه و شهرسازی، شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها توسط «صما» منتشر می شود.

مسئولان عالی رتبه حوزه صنعت ساختمان از جمله حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی، اکبر ترکان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و مشاور ارشد رییس جمهور و منوچهر شیبانی اصل مدیر کل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی، محورهای این ویژه نامه را تایید کرده اند.

شایان ذکر است ویژه نامه روز مهندس، به مناسبت ۵ اسفند ماه «روز مهندس» به چاپ می رسد و یکی از بخش های آن مربوط به تاریخچه این روز، معرفی پیشکسوتان و مهندسان برجسته و همچنین معرفی چهره های شاخص و فقید حرفه مهندسی است.

همچنین در این ویژه نامه از سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها دعوت به عمل آمده تا ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت داده برای مهندسان عضو سازمان، به تشریح وضعیت شغلی و تخصصی مهندسان استان نیز بپردازند.

این در حالی است که در بخش دیگری از ویژه‌نامه به موضوعات تخصصی و مهم اعم از نقش اخلاق حرفه ای در حرفه مهندسی و شروط لازم برای اجرای این اصل، بحث بیمه مهندسی و امنیت شغلی مهندسان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی، رابطه صنعت ساختمان با وزارت علوم و نقش دانشگاه ها در ارتقای سطح علمی و مهارت های مهندسان، تعهدات مردم و جامعه مهندسان نسبت به همدیگر پرداخته می شود.

بر این اساس، تشریح ویژگی های یک «مهندس برتر» و بررسی نقش مهندسان در ساخت و سازهای فعلی سطح کشور از دیگر مقولاتی است که در ویژه نامه روز مهندس مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

گفتنی است در این ویژه نامه مطالب متفاوت و سرگرم کننده ای نظیر مطالب طنز، پیام جامعه مسئولان دولتی به مهندسان منتشر می شود. در عین حال تلاش  می کنیم تا در ویژه نامه روز مهندس به بررسی تعداد مهندسان حاضر در کابینه دولتی و میزان فعالیت آنها در عرصه ساخت و ساز بپردازیم.

منبع: شبکه اطلاع رسانی صما

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.