آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » انقلاب اسلامی مستضعفان له شده در زیر سیطره استکبار را بیدار کرد

انقلاب اسلامی مستضعفان له شده در زیر سیطره استکبار را بیدار کرد

13930222000205_PhotoA

مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت: انقلاب اسلامی مستضعفان له شده در زیر سیطره استکبار را بیدار و متشکل کرد.

آیت‌‏الله العظمی حسین نوری‌همدانی امشب در اجتماع پرشور مردم شهرستان شاهرود در حسینیه اعظم مدرسه قلعه شاهرود در سخنانی با بیان اینکه امام راحل توانست غرب را به مردم بشناساند، اظهار کرد: در زمان پیامبر (ص) در دو جنگ تبوک و موته مسلمانان با غرب جنگیدند و غرب اسلام نوپا را هدف قرار داده بود و تاکنون نیز دست از دشمنی با اسلام بر نداشته‏‌اند.

وی افزود: تهاجم نظامی، تهاجم فرهنگی، تسلط بر کشورهای اسلامی همه و همه به دست غرب برای غلبه بر جوامع اسلامی و به خصوص جوانان جامعه و شست‌وشوی مغزی و ایجاد بدبینی است.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: مردم ما به غرب به عزت نگاه می‏‌کردند و خودباخته بودند و روشنفکری و ارتجاع سیاه بر کشور ما حاکم بود که امام خمینی (ره) چهره واقعی غرب را کنار زد و آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و اقمار آنها مانند عربستان و قطر که پول‌های خود را صرف از بین بردن اسلام ناب می‌کند، عیان کرد.

وی بیان کرد: امام راحل توانست غرب را بشناساند و جنایت‌‏های آنها را برای ملت‏‌ها بیان کند و این نتیجه انقلاب اسلامی برای جهانیان است که ملت‌‏ها غرب را به درستی شناختند.

مرجع عالیقدر شیعیان جهان با اشاره به فرهنگ جهاد و شهادت اظهار کرد: چون این فرهنگ قبل از انقلاب نبود مردم ذلیل بودند و مکتب «هیهات مناالذله» ملت را زنده کرد و امروز میلیون‌‏ها عاشق شهادت داریم.

وی با اشاره به قدرت ایران اسلامی در جهان خاطرنشان کرد: ما امروز هزاران قاسم سلیمانی داریم که در عراق و سوریه به مقاومت مردم ما کمک می‌کنند.

‏نوری‌همدانی تصریح کرد: سردار سلیمانی در جواب گزینه‏‌های روی میز دشمنان می‌‏گوید اگر جنگ روی میز است ما فرزند عاشوراییم و اگر تحریم است ما فرزند رمضان هستیم و این شخصیت همه چیز تمام در فرهنگ ایمانی ماست.

وی با اشاره به جرات و خودباوری ملت ایران عنوان کرد: دستاورد انقلاب اسلامی جرأت و خودباوری ملی است که ما اگر دیروز از یک پاسمان می‏‌ترسیدیم؛ امروز از آمریکا و تمام قدرت‌‏های مرتجع هراسی نداریم و این جرأت و شجاعت را انقلاب به ملت ما داد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: امام به مردم جرأت و خودباوری در عرصه‏‌های گوناگون را داد که ما امروز مفتخر به انرژی هسته‌ای و دستیابی به بسیاری از فناوری‌ها هستیم که نتیجه خودباوری است.

وی علم و دانش و پیشرفت‌‏های انقلاب را از برکات آن عنوان کرد و گفت: امروز جوانان ما هم در علم و هم در اخلاق و معرفت حرف اول را می‌زنند و در دعاها و نماز جمعه‌ها که دستاورد انقلاب است حضور چشمگیر دارند.

نوری‌همدانی با اشاره به نماز جمعه گفت: امروز نماز جمعه در سراسر کشور باشکوه هفته‏‌ای یک‌بار برگزار می‏‌شود و از سیاست‏‌های جهانی اطلاع می‏‌یابیم و باید این سنگر که به نفع انقلاب است پُررنگ‌تر باشد

وی با اشار ه به امیدوار ساختن مستضعفین جهان گفت: انقلاب اسلامی مستضعفان له شده در زیر سیطره استکبار را بیدار و متشکل کرد و انقلاب زمینه‏‌ای فراهم کرد که مستضعفان امیدوار باشند.

مرجع عالیقدر شیعیان جهان تصریح کرد: امام خمینی(ره) به برکت انقلاب اسلامی چهره صهیونیست و غده سرطانی را که فلسطینیان را اشغال و از خانه‏‌هایشان بیرون می‏‌کرد به جهان نشان داد.

وی با تأکید بر اینکه تا این غده از بین نرود این منطقه آرامش نخواهد دید، افزود: پایگاه آمریکا و انگلیس و دشمنان اسلام در این جغرافیای اشغالی این رژیم است که باید از بین برود.

نوری‌همدانی با اشاره به بسیج ۲۰ میلیونی در کشور گفت: از برکات انقلاب اسلامی تشکیل بسیج است که امروز بیش از ۲۰ میلیون نفر عضو از همه طبقات جامعه دارد و الگویی برای منطقه و جهان است.

وی با اشاره به بیدارگری انقلاب اسلامی در جهان بیان کرد: امروز تونس، مصر، یمن، لیبی، بحرین از شما یاد گرفتند و از مردم ما قدرت پیدا کردند و با الله اکبر و از نماز جمعه‌ها قیام خود را آغاز کردند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی از مرزهای اسلامی فراتر رفته و در اروپا و آمریکا نیز تمام تحرکات از انقلاب اسلامی ایران نشأت گرفته و این از برکات این انقلابی است که برکات بسیار بسیار زیاد دارد.

وی تأکید کرد: لازم است برای حفظ ارزش‏‌های انقلاب در صحنه همیشه حاضر باشیم و قدر این نعمت بزرگی را که خدا به ما اهدا کرده بدانیم.

نوری‌همدانی با اشاره به هدایت جامعه توسط ولایت فقیه گفت: امروز نظام قدرتمند و با عزت ما به برکت هدایت یک عالم با تقوا و مجاهد و مدیر که جایگزین امام و بیست و چندی است که کشتی‌بان این کشتی انقلاب است، هدایت می‏‌شود.

وی افزود: در این دریای پُرتلاطم، کشتی‌بان انقلاب این مکتب را به ساحل عظمت و امن بُرده و کار بزرگی را انجام داده‌اند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با تشکر فراوان و شکرگزاری از توفیق دیدار با مردم شاهرود گفت: باید انقلاب را خوب بشناسیم و در صحنه حاضر باشیم و از آن حفظ و حراست کنیم.

وی با اشاره به وحدت و اتحاد در جامعه، تأکید کرد: اتحاد شیعه و سنی، حوزه و دانشگاه،ملت و دولت و همه مملکت با هم سبب پیشرفت و تعالی کشور می‏شود و در سایه وحدت است که عظمت و اقتدار انقلاب اسلامی در جهان دو چندان می شود.

نوری‌همدانی افزود: اختلاف و تفرقه سبب سقوط جامعه می‌شود و دشمن این هدف را دنبال می‏‌کند که باید مراقب باشیم و امروز انقلاب در کل دنیا اثر گذاشته و مستضعفان را بیدار و مستکبران را پریشان کرده است.

وی تصریح کرد: ان‌شاءالله انقلاب اسلامی که به فرموده امام راحل زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) است، تحقق یابد و همه ما زمینه‏‌سازان واقعی عصر ظهور باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.