آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » انگیزه تمدید فرصت ثبت‌نام شفاف نیست
انگیزه تمدید فرصت ثبت‌نام شفاف نیست

انگیزه تمدید فرصت ثبت‌نام شفاف نیست

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان درگفتگو با «صما»:
انگیزه تمدید فرصت ثبت‌نام شفاف نیست/ امضافروش‌ها جایی در انتخابات نظام مهندسی ندارند
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان با اشاره به تمدید زمان ثبت‌نام انتخابات نظام مهندسی، گفت: تمدید ثبت‌نام به صلاح نیست و ممکن است شرایطی را برای ورود افراد فاقد صلاحیت و یا جایگزین آنها در این انتخابات ایجاد کند.

شهریار مشیری در گفتگو با «صما» افزود: مدت قانونی اعلام شده برای ثبت‌نام فرصت مناسبی برای ورود افراد دارای شرایط بود و کسی از این ثبت‌نام جا نمانده لذا ضرورتی به تمدید ثبت‌نام و تعویق این انتخابات نبود.

مشیری با بیان اینکه در روند انتخابات سازمان‌های نظام مهندسی شرایط جدیدی اضافه نشده تا انگیزه‌ای برای ورود ایجاد کند، اذعان داشت: بنابراین افرادی که تصمیم ورود به سازمان‌های نظام مهندسی داشتند، در مدت قانونی و تعیین شده برای ثبت‌نام می‌توانستند تصمیم به ثبت‌نام گیرند لذا توجیهی برای تمدید ثبت‌نام وجود ندارد.

عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه ممکن است با تمدید فرصت ثبت‌نام، دست‌های پشت‌ پرده فرصتی را بر تبلیغ و ورود مهره‌های خود به این سازمان پیدا کنند، افزود: انگیزه تمدید فرصت ثبت‌نام شفاف نیست و طبیعتا افرادی که شرایط را برای ورود به این سازمان‌ها در خود دیده بودند، ثبت‌نام خود را در مدت قانونی انجام داده‌اند.

مشیری با اشاره به عدم ورود کارمندان شهرداری، شورای شهر و وزارت کشور به انتخابات نظام مهندسی، گفت: این ممنوعیت، حرکت قابل تقدیر و سازنده‌ای از سوی وزیر راه و شهرسازی بود اما این توقع وجود داشت که کارمندان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از ورود به این انتخابات مستثنی نمی‌شدند و ورود این افراد نیز همانند ارگان‌های دیگر ممنوع می‌شد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان تصریح کرد: در روند برگزاری هفتمین دوره از انتخابات نظام مهندسی استان‌ها تمدید فرصت ثبت‌نام ضرورتی نداشت اما ابلاغ بخشنامه‌های محدودکننده از سوی وزیر کاملا بجا، ضروری و مترقی بود.

پروانه اشتغال پیروزشدگان انتخابات نظام مهندسی تودیع شود

مشیری با اعتقاد به این که بهتر است به کارمندان وزارت راه و شهرسازی، شهرداری‌ها و شورای شهر حتی پروانه اشتغال حرفه‌ای داده نشود، افزود: کسانی می‌توانند پروانه اشتغال به کار مهندسی دریافت کنند که در جای دیگر اشتغال به کار نداشته باشند بنابراین افراد یا باید مشغول به کارهای حرفه‌ای باشند یا استخدام دولت.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: متاسفانه فسادهای پنهانی که در حرفه مهندسی همچون رانت‌بازی، امضافروشی و مهرفروشی که به چشم می‌خورد ناشی از کارکرد پروانه اشتغال حرفه‌ای مستخدمین دولتی است، لذا ضروری است این اجازه از آنها سلب شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان به منظور جلوگیری از بروز فسادهای حرفه مهندسی، به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد کرد: شایسته است وزیر راه و شهرسازی با ابلاغ بخشنامه‌ای جدید، پروانه اشتغال حرفه‌ای افرادی که بعد از پیروزی در انتخابات نظام مهندسی در هیئت مدیره این سازمان‌ها مشغول می‌شوند را تودیع کند تا سلامت این دستگاه حفظ شود.

مشیری در پایان با اشاره به نزدیک بودن زمان انتخابات سازمان‌های نظام مهندسی پیش‌بینی کرد: امید است در این انتخابات عده ای امضافروش انتخاب نشوند چرغا که جای این افراد در این سازمان نیست و فرهیختگان حرفه مهندسی با ورود به این سازمان ها با تجربه، وجدان کاری و انضباط اجتماعی خود صنعت ساختمان را ارتقا بخشند .

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.