آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » اولویت تولیدکنندگان خودرو باید افزایش کیفیت باشد

اولویت تولیدکنندگان خودرو باید افزایش کیفیت باشد

13901114000129_PhotoA

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولویت تولیدکنندگان خودرو باید افزایش کیفیت محصولات خود باشد، گفت: قرار نیست تا ابد تعرفه واردات خودرو داشته باشیم.

حسین گروسی اظهار داشت: طی سال‌های اخیر علیرغم مشکلات اقتصادی، رکود اقتصادی و تحریم‌های غیر قانونی و ناجوانمردانه دشمنان اسلام و انقلاب، ایران در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت رشد قابل‌ توجهی داشته است.

وی تصریح کرد: بخش مهمی از توسعه صنعتی کشور در بخش صنعت خودروسازی است و امروز در مقایسه با بسیاری از کشورها، ما از نظر صنعت تولید خودرو پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.

نماینده مردم شهریار در خانه ملت افزود: توسعه این صنعت در شرایطی صورت می‌گیرد که از نظر قانونی حمایت‌های خوبی از خودروسازان داخلی طی سه دهه اخیر صورت گرفته و حتی در مقاطعی تعرفه واردات خودرو تا بیش از ۹۰ درصد قیمت خودروی وارداتی اعمال می‌شد.

گروسی با بیان اینکه با وجود تمام تلاش‌ها و حمایت‌ها، خودروهای داخلی توان رقابت با تولیدات خارجی را ندارند، گفت: باید در این نکته تامل کرد و دید چرا خودروهای تولید شده در داخل کشور از نظر قیمت و کیفیت توان رقابت با کالاهای مشابه را نداشته و برای رفع مشکلات و موانع موجود برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام عظمای ولایت مبنی بر اعمال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی به این معنی نیست که ما درب‌های کشور را بسته و اجازه ورود کالا را ندهیم و با همین توان و بضاعتی که داریم، راه را ادامه دهیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت به این معنی است که بتوانیم نیاز داخل را تامین کرده و با امکانات و پتانسیل‌های موجود، با تولیدات دیگر کشورها در یک بازار آزاد رقابت کنیم.

گروسی با اشاره به برخی انتقادهای مردمی از تولیدات خودروسازان داخلی گفت: خودروسازان باید اولویت اصلی خود را افزایش کیفیت محصولات و جلب رضایت مشتریان هم در داخل و هم در خارج قرار دهند.

وی افزود: تعرفه واردات خودرو طی سال‌های اخیر کاهش یافته و دیگر برای واردات خودرو تعرفه ۹۰ درصدی اعمال نمی‌شود و اساسا قرار هم نیست که تا ابد ما برای واردات این محصول تعرفه داشته باشیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: بنابراین باید خودروسازان تلاش خود را بیشتر کرده و با افزایش کیفیت محصولات خود، شرایطی را فراهم کنند که مشتریان حداقل در داخل کشور، تولیدات آنها را به کالاهای وارداتی ترجیح داده و این امر به طور قطع در توسعه صنعت کشور نیز موثر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.