آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » اکبر ترکان به کمپین اخلاق حرفه ای مهندسی پیوست
اکبر ترکان به کمپین اخلاق حرفه ای مهندسی پیوست

اکبر ترکان به کمپین اخلاق حرفه ای مهندسی پیوست

به منظور ایجاد هم‌افزایی میان جامعه مهندسی کشور:
اکبر ترکان به کمپین اخلاق حرفه ای مهندسی پیوست
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به منظور ایجاد هم‌افزایی میان جامعه مهندسی کشور جهت رعایت اصول حرفه‌ای و اخلاقی به کمپین حمایت از اخلاق حرفه ای مهندسی پیوست.

به گزارش «صما» اکبر ترکان با نگارش یادداشتی در خصوص آسیب های وارده به ارزش های والای اخلاقی در کشور، حمایت خود را به طور رسمی از کمپین اخلاق حرفه ای مهندسی اعلام کرد.

مشاور ارشد رئیس جمهور با اعتقاد به اینکه حوزه اخلاق به معنای عام آن در کشور آسیب‌دیده، اظهار داشت: از مصادیق آسیب های اخلاق در جامعه می توان به روابط بین فروشنده و خریدار ، دانش آموز و معلم ، فرزندان و والدین و… اشاره کرد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه اخلاق حرفه ای مهندسی نیز از این آسیب های اجتماعی مستثنی نبوده، تصریح کرد: با توجه به آسیب دیدن حوزه اصلی اخلاق در جامعه، آسیب اخلاق حرفه ای جامعه مهندسی نیز یک اثر فرعی از آن است.

وی با اظهار تاسف از اینکه بی اخلاقی حتی به مروجان اصول اخلاقی نیز سرایت کرده است، افزود: متاسفانه معضل بی اخلاقی گریبان بزرگان جامعه و معلم های اخلاق را نیز گرفته است و از این بابت، بنده نیز متحیرم و حقیقتا نمی دانم برای رفع این مشکل چه راهکاری باید اندیشید.

شایان ذکر است، رعایت انصاف، درستکاری، مسئولیت‌پذیری در قبال حرفه و هم‌صنفی‌ها و به طور کلی حرکت در راستای توسعه کشور و رعایت حقوق شهروندی جزو ارزش‌های والای اخلاقی محسوب می شوند که همواره فرهنگ و جامعه بر رعایت آن تاکید دارد.

از این رو می توان در اولین گام برای رسیدن به این مهم، توجه جامعه مهندسی کشور و مردم را با ایجاد کمپین اخلاق حرفه‌ای مهندسی جلب و با ترغیب مهندسان به رعایت اخلاق نیز زمینه عزم عمومی برای دستیابی به دستاورد های اخلاقی را فراهم کرد.

گفتنی است محورهایی چون فرهنگ‌سازی و ترویج بکارگیری ارزش‌ها، اصول، معیارها و دستورات اخلاقی در حرفه، ایجاد هم‌افزایی میان مهندسان فعال در حوزه ساختمان در جهت رعایت اصول حرفه‌ای و اخلاقی، تشویق منش مسئولانه و جلوگیری از خطاکاری و تعریف شرکت‌های اخلاق‌مدار ، حرفه‌ای‌ و مسئولیت‌پذیر را می توان از اهداف تشکیل کمپین اخلاق حرفه ای مهندسی برشمرد.

بی‌شک می توان گفت نقش پیشکسوتان عرصه مهندسی که همواره با عملکرد خیرخواهانه خود در صنعت ساخت و ساز فعالیت موثری را در حوزه عمرانی کشور به جای گذاشته اند، نیز بی تاثیر نبوده و این افراد می توانند با پیوستن به این کمپین، الگوی مناسب رعایت اخلاق در جامعه قرار گیرند؛ بر همین اساس جمعی از هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانی با پیوستن به کمپین اخلاق حرفه ای مهندسی حمایت خود را به صورت علنی اعلام کردند.

 

ت1

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.