آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » ایران به باشگاه سازندگان لکوموتیو تونلی پیوست
ایران به باشگاه سازندگان لکوموتیو تونلی پیوست

ایران به باشگاه سازندگان لکوموتیو تونلی پیوست

1416666456_201437220537_tonel-02

ایران با همت جهادگران اقتصادی کشور در شرکت لکوموتیو مپنا، به توان مهندسی و تولید لکوموتیو تونلی دست یافت.

معاونت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا در مصاحبه با واحد مرکزی خبر با اعلام این خبر گفت: ساخت لکوموتیو تونلی با توان ۳۱۵ کیلو وات که دانش فنی آن تنها در اختیار چند کشور بزرگ صنعتی است، با همت کارشناسان و تلاشگران عرصه اقتصادی کشور ، بزودی در چرخه حمل و نقل ریلی کشور قرار می گیرد.

اسم خانی افزود: لکوموتیو تونلی برای حفاری تونل های مترو استفاده می شود و ۲۲ بهمن وارد پروژه های مترو می شود.

وی گفت : از ویژگی های این لکوموتیو ، مطابقت با استاندارد های روز ، مقاوم در برابر سرمازدگی و رطوبت ، مقاوم در برابر ضربات متعدد، کیفیت بالا و عمر طولانی است.

معاونت مهندسی وساخت لکوموتیو مپنا با اشاره به ویژگی های سیستم انتقال قدرت لکوموتیو تونلی افزود : بهره گیری از دنده بالا با تامین نیروی کشش فوق العاده ، تامین نیروی کشش پیوسته در فاصله تعویض دنده ها کنترل و اخطار دما از دیگر ویژگی های لکوموتیو تونلی است .

اسم خانی گفت : هم اکنون این لکوموتیوها با هزینه بسیار سنگین و با توجه به شرایط تحریم ، به سختی وارد کشور می شود .

وی افزود : با توجه به در اختیار داشتن دانش فنی بومی ساخت این لکوموتیوها و تلاش شبانه روزی کارکنان پرتلاش این مجموعه ، در آینده ای نزدیک ، همه احتیاجات کشور در زمینه ساخت لکوموتیوهای تونلی را برطرف خواهیم کرد.

معاونت مهندسی وساخت لکوموتیو مپنا همچنین گفت: لکوموتیوهای برقی سریع السیر ساخت ایران وارد پروژه تولید شد.

اسم خانی افزود: ساخت این لکوموتیو ها از جمله دستاوردهای ارزشمند شرکت مپناست که به لطف کارشناسان ایرانی و با دانش فنی بومی در حال ثمردهی است .

وی گفت : با تلاش شبانه روزی جهادگران اقتصادی کشور، از لوکوموتیوهای برقی و قطارهای سریع السیرساخت ایران در آینده ای نزدیک رونمایی می شود.

معاونت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا افزود : تا ۲ سال آینده همه احتیاج های خط تهران – مشهد در زمینه استفاده از لکوموتیو های تمام برقی و سریع السیر را برطرف خواهیم کرد و مسافران می توانند با میانگین زمانی کمتر از ۶ ساعت از تهران به مشهد مقدس مشرف شوند.

وی با اشاره به اینکه تا سال آینده ۱۰ محصول در شرکت لکوموتیو مپنا تولید و روانه بازار خواهد شد ، گفت : از دیگر دستاوردهای جدید لکوموتیو سازی تولید لکوموتیو باری دیزل الکتریک است که به تازگی شروع شده و سال آینده به بهره برداری می رسد.

معاونت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا با اشاره به تولیدات جدید مپنا افزود : این دستاوردهای جدید بستر مناسبی است برای ورود به لکوموتیو های برقی و قطارهای سریع السیر که در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

اسم خانی گفت :خوشبختانه هم اکنون شرکت لکوموتیو سازی مپنا قادر است در ماه ، چهار لکوموتیو مسافری دیزل الکتریک را روانه بازارکند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.