آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » اعتراض به دولت متجاوز….
اعتراض به دولت متجاوز….

اعتراض به دولت متجاوز….

در پی تعرض به ۲ نوجوان ایرانی صورت گرفت
تجمع ۴ ساعته مردمی مقابل سفارت عربستان در تهران

جمع زیادی از مردم تهران پیش از ظهر امروز (شنبه) با حضور مقابل سفارت عربستان، نسبت به تعرض به ۲ نوجوان ایرانی توسط ۲ مامور پلیس عربستان سعودی اعتراض کرده و خواستار مجازات عاملان این اقدام شنیع شدند.
خبرگزاری فارس: تجمع ۴ ساعته مردمی مقابل سفارت عربستان در تهران

——————————-

Tweet

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، جمع زیادی از مردم تهران ساعت ۹ صبح امروز (شنبه) با حضور مقابل سفارت عربستان، نسبت به تعرض به ۲ نوجوان ایرانی توسط ۲ مامور پلیس عربستان سعودی اعتراض کرده و خواستار مجازات سریع عاملان این اقدام شنیع شدند.

تجمع کنندگان با سر دادن شعارهای «عزا، عزاست امروز، ایرانی با غیرت صاحب عزاست امروز» و «نیروی انتظامی، حمایت حمایت»، «عمره مستحبی تعطیل باید گردد» «چه واجب چه عمره تعطیل باید گردد»، «بسیجی واقعی، همت بود و باکری»، «الموت لآل سعود»، «اگر که تعطیل نشه وعده ما دوشنبه»، «ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «ایرانی با غیرتم هیچ جا نمی‌روم، همین جا هستم» و… خواستار تعطیلی سفارت عربستان در تهران و توقف حج عمره شدند.

حاضران در این تجمع پلاکاردهایی به زبان عربی از جمله «یسقط آل سعود» در دست دارند.

تعدادی از معترضان نیز با چشمانی اشک‌بار شعار سر می‌دهند و خواستار احقاق حقوق ملت ایران شدند.

یکی از تجمع کنندگان همچنین بیانیه‌ای در این زمینه قرائت کرد که در بخشی از آن آمده است: ملت ایران امروز در همبستگی با ۲ نوجوان ایرانی که مورد اهانت قرار گرفته‌اند، در جلوی سفارت داعشی سعودی حاضر شده‌اند تا صدای اعتراض خود را به گوش آل سعود برسانند و خواستار تعطیلی سفارت تا ۴۸ ساعت آینده و خروج فوری کاردار سفارت عربستان هستند.

در این بیانیه تجمع کنندگان تهدید به تحصن تا زمان تعطیلی سفارت و اخراج کاردار عربستان کردند.

تجمع کنندگان همچنین با خواندن سرود یار دبستانی خواستار اتحاد مردم برای اخراج کاردار عربستان و بستن سفارتخانه سعودی در تهران شدند.

حاضران همچنین با سر دادن این شعار که «نمی‌ریم، نمی‌ریم تا پرچم را بگیریم» خواستار پایین کشیدن پرچم عربستان از در ورودی این سفارتخانه و آتش زدن آن شدند.

قشرهای مختلف مردمی اعم از جوان، کهنسال، مرد، زن و … در این تجمع حضور دارند و این تجمع در فضای مجازی فراخوان عمومی شده است.

به گزارش خبرنگار فارس، در پی حمله معترضان به سفارت، درگیری جزیی بین مردم و نیروی انتظامی حاضر در محل رخ داد.

رسانه‌های مختلف از جمله رسانه‌های خارجی به ویژه رسانه‌های عرب زبان و ترک زبان نیز در حال پوشش خبری این تجمع هستند.

براساس این گزارش، تجمع کنندگان خواستار عذرخواهی رسمی پادشاه عربستان شدند.

یکی از روحانیون حاضر در این تجمع به خبرنگار فارس گفت که به این خاطر در این تجمع حضور یافته‌ام تا به وظیفه خود عمل کنم، زیرا به انسانیت اهانت شده است.

وی همچنین خواستار تعطیلی سفارت عربستان در تهران و محاکمه خاطیان شد.

برپایه این گزارش دو جوان حاضر در این تجمع با بالا رفتن از دیوار اطراف سفارت اقدام به نصب پرچم ایران و چندین پلاکارد اعتراضی کردند.

خبرنگار فارس همچنین گزارش داد که برخی از تجمع کنندگان نیز اقدام به گرفتن عکس «سلفی» می‌کردند.

به گزارش خبرنگار فارس، در حالی که نیروی انتظامی خواستار پایان یافتن این تجمع شده، ولی معترضان کماکان در حال شعار دادن هستند.

براساس این گزارش، تعداد تجمع کنندگان در ساعات اولیه صبح بیشتر بود و در حال حاضر در حدود ۲۰۰ نفر در محل حضور دارند.

در حال حاضر نیز نیروی انتظامی در حال متفرق کردن معترضان و هدایت آنها به خیابان‌های اطراف سفارت هستند که بعضا با واکنش منفی معترضان مواجه می‌شوند.

نیروی انتظامی حاضر در محل اقدام به برخورد فیزیکی با بعضی از معترضان کردند.

پس از آنکه معترضان برای اعتراض به خیابان اصلی سفارت بازگشتند، یگان ویژه موتورسواران ناجا (نیروی انتظامی) اقدام به متفرق کردن مردم کردند و مغازه‌داران اطراف سفارت را وادار به بستن مغازه‌هایشان کردند.

این تجمع پس از حدود ۴ ساعت پایان یافت.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.