آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » بازدید مهندسین استان البرز از نمایشگاه یاد یاران شنبه ۴ مهر
بازدید مهندسین استان البرز از نمایشگاه یاد یاران شنبه ۴ مهر

بازدید مهندسین استان البرز از نمایشگاه یاد یاران شنبه ۴ مهر

نمایشگاه یاد یاران در کرج گشایش یافت
به مناسبت هفته دفاع مقدس ، نمایشگاه یاد یاران شامگاه سه شنبه در حصارک کرج گشایش یافت.
[نمایشگاه یاد یاران در کرج گشایش یافت]

سردار علی استاد حسینی فرمانده سپاه البرز گفت: نمایشگاه یاد یاران به مدت یک هفته در منطقه عملیاتی لشکر ۱۰ سیدالشهدا واقع در حصارک کرج دایر شده است.
وی این نمایشگاه را شامل ۹ بخش دانست و اظهار داشت: یکی از مهمترین بخش های این نمایشگاه شامل ترسیم نمادین بهشت و جهنم است.
استادحسینی افزود: در این بخش وعده هایی که خداوند به بندگانش در مورد بهشت و جهنم داده و از روایات و قرآن کریم گرفته شده تا تلنگری به بندگانش باشد، به نمایش گذاشته می شود.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نمایش ادوات نظامی وسنگرهای دفاع مقدس و روش های مختلف جنگ نرم دشمن بر علیه مردم ایران و راه های مقابله با آن از دیگر بخش های این نمایشگاه است.
وی با اشاره به اینکه مدت برگزاری نمایشگاه یاد یاران از ۳۱ شهریور ماه به مدت یک هفته از ساعت ۱۶ الی ۲۲ هر شب است، بیان داشت: پس از هفته دفاع مقدس این نمایشگاه به مدت یک ماه برای بازدید عموم از جمله دانش آموزان، دانشجویان و کارمندان از ساعات اولیه صبح تا بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.

*** بازسازی عملیات غرور آفرین محرم در قالب رزمایش
سردار استاد حسینی یکی دیگر از بخش های این نمایشگاه رزمی فرهنگی را بازسازی عملیات غرور آفرین محرم در قالب رزمایش عنوان کرد و افزود: در شب های برگزاری این رزمایش یک سخنران کشوری یا لشکری به سخنرانی می پردازد.
عملیات غرور آفرین محرم یکی از عملیات های محدود بود که در ۱۰ آبان سال ۱۳۶۱ با رمز یا زینب و به فرماندهی سردار حسن باقری آغاز شد و به مدت یک هفته به طول انجامید.
این عملیات در سه مرحله انجام شد که در مرحله اول در روز ۱۰ آبان ماه ۵۵۰ کیلومتر مربع از خاک ایران از جمله ارتفاعات مهم منطقه ، پل چم سری ، حوزه نفتی بیات ، نهر عنبر ، شهر میمه ، موسیان آزاد و جاده عین خوش به دهلران ، از زیر دید و تیر رس نیروهای عراقی خارج شد و شهرک طیب عراق نیز تحت اشراف قوای ایرانی قرار گرفت.
در مرحله دوم عملیات محرم که در بامداد روز ۱۱ آبان آغاز شد و نیروهای ایرانی محاصره دشمن را کامل کرده و ۱۵۰ کیلومتر مربع از زمین های اشغال شده آزاد و تعدادی از نیروهای عراقی به اسارت در آمدند.
در سومین مرحله عملیات محرم در روز ۱۵ آبان ماه، ۳۰۰ کیلومتر مربع از خاک عراق شامل پاسگاه های زبیدات ، شرهانی و ابوغریب و همچنین تاسیسات نفتی حدود ۳۵ حلقه چاه نفت به تصرف نیروهای ایرانی در آمد.
این مرحله که مرحله آخر عملیات محرم بود در ساعت ۸ صبح روز ۱۶ آبان ۱۳۶۱ خاتمه یافت.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز به دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همزمان با برگزاری این نمایشگاه، یادواره شهدا در سطح حوزه ها و پایگاه های مقاومت و همچنین مراسم های در ادارات برگزار می شود.
شایان ذکر است بازدید مهندسان بسیجی از نمایشگاه در مورخ ۴ مهر ۱۳۹۴ به همراه ریاست محترم سازمان از ساعت ۱۷ الی ۱۹ صورت می پذیرد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.