آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » بازنگری نظامات اداری ساختمان…

بازنگری نظامات اداری ساختمان…

با پیگیری‌های «صما» مشخص شد:
نظامات اداری کنترل ساختمان بازنگری می‌شود
از سوی شورای تدوین مقررات ملی ساختمان بازنگری در مبحث دوم این مقررات به عهده یک گروه از کارشناسان باسابقه در زمینه تدوین مقررات ملی ساختمان و امور کنترل ساختمان محول شد.

به گزارش خبرنگار «صما» این گروه که تحت عنوان کمیته تخصصی مبحث نظامات اداری کار خود را از نظرخواهی از مراجع ذی نفع و دخیل در امور مهندسی و تهیه طرح های توسعه شهری و شهرداری ها و روسای سازمان های نظام مهندسی آغاز کردند، به گفته رئیس کمیته مذکور طرح جدیدی برای جایگزینی مبحث دوم موجود ارائه خواهند کرد که تا آنجا که ممکن است فاقد مشکلات موجود در زمینه ارائه خدمات طراحی، نظارت و ساخت ساختمان ها باشد و از ارائه خدمات صوری جلوگیری کند و حافظ حقوق مهندسین، کارفرمایان، و جامعه باشد.

بر اساس این گزارش مهندس محسن بهرام غفاری- مشاور فعلی اکبر ترکان در امور مقررات ساختمان- که درکارنامه کاری خود سابقه تدوین قانون نظام مهندسی ساختمان و آئین نامه های اجرائی آن را دارد- درحال حاضر در جایگاه رییس کمیته تخصصی، عهده دار راهبری بازنگری در یکی از پیچیده ترین مباحث مقررات ملی ساختمان شده که الزامات آن با فعالیت های مهندسان و دستگاه های اجرائی و شهرداری ها درگیر است.

شایان ذکراست گفته می‌شود که در حال حاضر این اقدام مورد پشتیبانی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان است زیرا مسئول تدوین آن از کارشناسان پرسابقه در نظام مهندسی و مورد اعتماد مدیران این سازمان، وزارت خانه راه و شهرسازی، شهرداری‌ها و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان است.

به گزارش خبرنگار «صما» به گفته آگاهان، متن جدید مبحث دوم مقررات ملی ساختمان در بردارنده نظم جدیدی در گردش کار ارائه نقشه و نظارت و اجرای ساختمان و کنترل های آن است.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.