آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » بازیافت گرم آسفالت در سطح جاده‌های استان البرز اجرا شد

بازیافت گرم آسفالت در سطح جاده‌های استان البرز اجرا شد

13930824000081_PhotoA

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز از اجرایی شدن بازیافت گرم آسفالت برای نخستین‌بار در سطح جاده‌های این استان خبر داد.

ابوالفضل باقرنیا پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح ۲۱ کیلومتر راه روستایی در استان البرز اظهار کرد: براساس تمهیدات اندیشیده شده عملیات بازیافت گرم آسفالت برای اولین بار در بزرگ‌راه کرج – آبیک انجام شده است.

وی ادامه داد: روش بازیافت گرم آسفالت یکی از روش‌هایی است که برای بازیافت و احیای رویه‌های آسفالتی در دنیا استفاده می‌شود که این روش برای اولین بار در استان البرز به اجرا در آمده است.

این مسئول تأکید کرد: در این روش آسفالت با سه دستگاه پیش‌گرمکن به ۱۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و سپس با جمع‌آوری توسط دستگاه دیگر با افزودن مواد جوان‌ساز و آسفالت گرم جدید در سطح جاده پخش می‌شود.

باقرنیا اظهار داشت: هزینه بازیافت گرم آسفالت ۶۰ درصد هزینه اجرای روکش جدید آسفالت است و اجرای این روش با صرفه‌جویی در زمان و انرژی و کاهش آلودگی زیست محیطی همراه خواهد بود.

این مسئول در ادامه سخنان خود از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در جاده چالوس خبر داد و گفت: با تمهیدات انجام شده همچنان با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد تا دست متجاوزان از اراضی ملی کوتاه شود.

وی ادامه داد: این اداره کل در ادامه آزادسازی حریم محور اصلی کرج -چالوس و راه‌های روستایی با هماهنگی مراجع قضایی اقدام به تخریب و رفع تصرف در این محور پرداخته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز خاطرنشان کرد: در این راستا آزادسازی حریم محور روستایی سیرا به اویزر انجام شده است.

باقرنیا بیان داشت: تخریب فنس و رفع تصرف به طول ۷۰ متر از دیگر اقدامات مأموران این اداره کل به منظور برخورد با سخت و سازهای غیرمجاز است.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.