آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » با تصویب مجلس: بسیج موظف به اجرای امر به معروف شد

با تصویب مجلس: بسیج موظف به اجرای امر به معروف شد

majles-4

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی (یکشنبه) ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۳ در جریان رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر سازمان بسیج را موظف به اجرای امر به معروف و نهی از منکر کردند. به موجب ماده ۱۹ این طرح که به تصویب مجلس رسید سازمان بسیج مستضعفین موظف است با به کارگیری آحاد بسیجیان در چارچوب قوانینی نسبت به فرهنگ‌سازی و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در مرتبه زبانی اقدام کند.

به موجب تبصره این ماده مفاد این ماده نافی مسئولیت ضابطین قضایی بسیج در مرحله اقدام عملی نیست. نمایندگان همچنین با تصویب ماده ۲۰ این طرح تمامی دستگاه‌های اجرایی، موسسات، شرکت‌های خصوصی، مراکز خدمات عمومی، اماکن عمومی و واحدهای صنفی را موظف به رعایت این قانون کردند.

نمایندگان با ۱۶۰ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۱۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر این ماده را به تصویب رساندند.

همچنین ماده ۱۷ طرح حمایت از آمران به معروف در مورد مسئولیت ستاد امر به معروف برای صدور مجوز تأسیس سازمان‌های مردم نهاد و نظارت بر فعالیت‌ آنان با ۱۴۷ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماینده حاضر برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

نمایندگان همچنین با ۱۵۷ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر ماده ۱۸ طرح حمایت از آمران به معروف در مورد وظایف ستادهای استانی و شهرستانی امر به معروف برای رفع ابهامات آن به کمیسیون مشترک بررسی این طرح ارجاع کردند.

منبع: ایسنا

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.