آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » با حضور سردار نقدی: سی و هفتمین مرکز درمانی بسیج در کشور افتتاح شد

با حضور سردار نقدی: سی و هفتمین مرکز درمانی بسیج در کشور افتتاح شد

naghdi

درمانگاه شبانه روزی ولایت در محله محروم گلستان پردیس شهر اهواز با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین افتتاح شد.

سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم افتتاح درمانگاه شبانه روزی ولایت در محله محروم گلستان پردیس اهواز، گفت: در خطبه غدیر هر چیزی که انسان برای سعادتمندی به آن نیازمند است آمده و غدیر نه فقط یک مسئله تاریخی بلکه به روز و مستمر در تاریخ بشریت است.

سردار نقدی عید غدیر را روز جشن تکامل اسلام با دستور خدا و ابلاغ پیامبر دانسته و تصریح کرد: پیامبر در این خطبه تاکید می کند همه احکام را نمی توان به یکباره بیان کرد پس با این انتصاب، اجتهاد مستمر برای مردم تبیین می شود که این حجت صریحی بر اصل ولایت فقیه است.

وی با اشاره به فرمایش امام خامنه ای که «بیمار جز رنج بیماری، دغدغه و رنج دیگری نداشته باشد»، خاطرنشان کرد: فعالیت بسیج در راستای گسترش مراکز درمانی و احداث این درمانگاه ها اطاعت از فرمان ولایت و تحقق این فرمان بخصوص در میان مردم محروم است و با این نگاه ضمن شناسایی محلات محروم در شهرهای مختلف، این مراکز احداث می شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین افتتاح درمانگاه شبانه روزی ولایت را در راستای استمرار فعالیت های بسیج در عرصه خدمات رسانی درمانی دانسته و افزود: بسیج در این راستا ضمن راه اندازی بیمارستان های صحرایی، خدمات رایگان درمانی و ویزیت پزشکی رایگان برای مردم نقاط محروم توسط متخصصان و پزشکان بسیجی، در محله های محروم شهرهای کشور نیز اقدام به احداث و راه اندازی مراکز درمانی ثابت نموده که مرکز درمانی ولایت سی و هفتمین مرکز درمانی است که توسط بسیج در کشور احداث شده و در آینده نیز روند احداث و بهره برداری از این مراکز درمانی توسط بسیج ادامه خواهد یافت.

وی این حرکت را به برکت مبدع بسیج حضرت امام خمینی علیه الرحمه و خون پاک شهیدان دانسته و بیان کرد: خصوصیت بی نظیر بسیج فراگیری و عمومیت این فرهنگ ارزشمند در بین آحاد مردم است که همه اقشار مختلف و از همه سنین در بسیج حضور دارند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین خصوصیت دیگر بسیج را تنوع عرصه های فعالیت بسیجیان عنوان و تاکید کرد: از فعالیت های فرهنگی تا عرصه های نظامی، امدادی، خدمات رسانی، سیاسی، بصیرتی، محرومیت زدایی و… همه در حیطه فعالیت بسیجیان است و بسیج هر کجا که احساس کند برای تقویت و تداوم انقلاب لازم است وارد شود، کارهای بزرگی را انجام خواهد داد.

وی ولایت پذیری بسیج و بسیجیان را یادآور شده و اظهار داشت: دیگر عنصر مهم بسیج، حرکت تحت لوای ولایت و فعالیت طبق فرمان مقام معظم رهبری است.

سردار نقدی به تقارن افتتاح مرکز درمانی ولایت با ایام عید ولایت اشاره کرد و ادامه داد: این تقارن با معنا از دو جنبه قابل توجه است یکی از آن جهت که این مرکز درمانی برای خدمات رسانی و دستگیری از محرومان فعالیت می کند و حضرت علی علیه السلام نیز بعنوان صاحب عید غدیر، در میان صاحبنظران و متفکران و همه فرهنگ ها در طول تاریخ به این صفت شناخته می شود.

وی عدالت را به عنوان دومین خصوصیت بارز علی بن ابیطالب علیه السلام عنوان و تصریح کرد: این مرکز نیز با هدف تحقق عدالت اجتماعی و بهره مندی مردم نیازمند محله ای محروم از شهر اهواز احداث شده است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: دولت محترم اقدامات مهمی در حوزه درمان انجام داده و امید است این اقدامات ادامه یافته و مخصوصا در حوزه بهداشت نیز تحولات بزرگی را رقم بزند.

درمانگاه شبانه روزی ولایت در محله محروم گلستان پردیس شهر اهواز در زمینی به وسعت ۱۲۶۰ متر مربع و در سه طبقه ی ۷۰۰ متری بنا شده است.

این مرکز درمانی که ساخت آن از اواخر سال ۱۳۹۰ آغاز شده با صرف اعتباری توسط بنیاد تعاون بسیج با کمک های مردمی و خیرین و استفاده از کمک های دولتی احداث و راه اندازی شده است.

همچنین وجود بخش های مجزا برای خواهران و برادران در قسمت های مختلف از مهمترین ویژگی های درمانگاه شبانه روزی ولایت می باشد و این مرکز دارای بخش های مختلف همچون آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی، O.P.G، چشم پزشکی، دندانپزشکی، قلب، فیزیوتراپی و… است.

 

منبع: سپاه نیوز

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.