آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » برگزاری اولین جلسه کمیته توانمند سازی بانوان مهندس

برگزاری اولین جلسه کمیته توانمند سازی بانوان مهندس

5067

اولین جلسه کمیته توانمند سازی بانوان مهندس فعال در صنعت ساختمان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، اولین جلسه کمیته توانمند سازی بانوان مهندس فعال در صنعت ساختمان ، روز دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ، در محل ساختمان شورای مرکزی با حضور برگزار شد.
مهندس حجت الله عامری ، نایب رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر حمایت از جامعه بانوان مهندس در سازمان های نظام مهندسی ساختمان در سراسر کشور یادآور شد : جدیت , تعهد و اخلاق مداری بانوان مهندس ویژگی های برجسته ای است که در فعالیت های حرفه ای آنان نیز نمود پیدا می کند و آنچه حاصل می شود اثراتی ماندگار و با کیفیت است.

 

مهندس حق بین ، نایب رییس دوم شورای مرکزی نیز در این جلسه اظهار کرد : با گذشت ۸ ماه از شروع فعالیت دوره ششم شورای مرکزی سیاست گزاری های شورای مرکزی با حضور خانم دکتر کاظمی و در جهت استفاده از ظرفیت های بانوان مهندس در دستورکار قرار دارد و با تعدد بانوان مهندس در ۳۱ استان کشور ، زمان آن فرا رسیده است که مسئولیت های بیشتری به آنها واگذار شود و موضوع جایگاه حرفه ای آنان نیز مورد توجه قرار گیرد.
دکتر مهروش کاظمی ، رییس کمیته راهبردی توانمند سازی بانوان مهندس ضمن تشریح فعالیت های انجام یافته در دوره پنجم شورای مرکزی به رویکرد و نگرش جدیدی که دوره ششم به موضوع بانوان مهندس مطرح است اشاره کرده و افزود : در این دوره محوریت برنامه ریزی ها و سیاست گزاری ها بر قابلیت ها و توانایی های این قشر از جامعه مهندسی کشور بوده و هدف اتخاذ تدابیر موثر جهت اشرافیت جامعه مخاطب کارفرمایی با امکان و نحوه ارائه خدمات مهندسی همسان از طرف بانوان مهندس می باشد و امید است که کشور بتواند از نیروی انسانی فنی و متخصص در مسیر توسعه پایدار و همه جانبه خود بهره ببرد.

 

موارد بررسی شده در این جلسه نیز بدین شرح بود :

 

  1. مرور فعالیت های انجام یافته در سنوات گذشته
  2. بررسی چگونگی مدیریت حرفه ای بانوان مهندس در عرصه ساخت و ساز
  3. بررسی شاخصه های فعالیت بانوان مهندس بر اساس قابلیت ها و فرصت ها
  4. ارائه توضیحات پیرامون اولین همایش بانوان مهندس ایرانی در توسعه صنعت ساختمان ( ۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴) از سوی خانم دکتر مهروش کاظمی

 

دیگرحاضرین در این جلسه : خانم ها مهندس تکتم مظفری ، حلیمه پودینه ، الهام حیدری ، آیتی، طاهری، هاجر پطرویی ، شهرزاد برمه زیار ، ماه منیر فرخ پور ، خاطره حیدریان ، مهتاب ملکی ، حناچی ، سعیده حسن عباسی

 

منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.