آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » بسته شدن پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۵….
بسته شدن پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۵….

بسته شدن پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۵….

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی:
پرونده مسکن مهر پایان سال ۹۵ بسته می شود/دریافت ۵۵۰۰ میلیارد تومان اقساط توسط بانک مسکن

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر از بانک مرکزی درخواست کرد تا سقف تسهیلات را از ۵۰ هزار میلیارد تومان به ۵۳ هزار میلیارد تومان افزایش دهد تا پرونده مسکن مهر در پایان سال ۹۵ بسته شود.
خبرگزاری فارس: پرونده مسکن مهر پایان سال ۹۵ بسته می شود/دریافت ۵۵۰۰ میلیارد تومان اقساط توسط بانک مسکن

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی احمد اصغری‌مهرآبادی با اشاره به خواسته‌ای که از بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار دارد گفت: از ابتدا درخواست ما از بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار این بود که افزایش تسهیلات به تمام واحدهای مسکن مهر اختصاص یابد چون سقف کلی تسهیلات بانکی ۵۰ هزار میلیارد تومان ثابت نگه داشته شده و افزایش نیافته بنابراین مصوبه شورای پول و اعتبار نمی تواند همه واحدهای نیمه تمام را پوشش دهد و کمک کند پرونده مسکن مهر به زودی بسته شود.

*بانک مسکن قادر نیست به تمام پروژه ها تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی تزریق کند

وی درباره یکی از تاکیدات بانک مسکن درباره این سقف از تسهیلات توضیح داد: بانک مسکن تاکید دارد به میزان ۴۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان قرارداد بسته و بنابراین اعتباری که در اختیار دارد ۱۶۰۰ میلیارد تومان است، از سوی دیگر تاکنون بالغ بر ۵۰۰ هزار واحد به بانک مسکن برای دریافت تسهیلات ۳۰میلیون تومانی معرفی شدند و بانک مسکن هم ۲۸۱ هزار واحد را به استان‌ها ابلاغ کرد و با این استدلال بانک مسکن قادر نیست به تمام پروژه ها تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی تزریق کند.

*بانک مسکن از محل وصولی اقساط نزدیک به پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از متقاضیان دریافت کرده است

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در ادامه بر یک درخواست وزارت راه و شهرسازی از بانک مرکزی تاکید کرد و گفت: ضروری است این مشکل را بانک مرکزی باید برای ما حل کند به این شکل که یا به میزان نیازی که داریم و به بانک هم قبلا اعلام کردیم سه هزار میلیارد تومان علاوه بر ۵۰ هزار میلیارد تومان خط کلی تسهیلات اختصاص دهد تا با توجه به تاکید رئیس جمهور در خصوص مسکن مهر مشکل ما را با بانک مسکن حل کند.

وی افزود: یا چون بانک مسکن از محل وصولی اقساط نزدیک به پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از متقاضیان دریافت کرده است و اجازه دهند از این محل بدون توجه به سقف کلی به میزان نیاز پروژه‌ها، تزریق شود.

وی ادامه داد: به این دلیل که ما ملزم شدیم تا پایان سال ۹۵ پروژه مسکن مهر را تحویل دهیم پس پیشنهاد می شود بانک مرکزی در این مقطع به ما کمک کند، ضمن تشکر از این بانک و شورای پول و اعتبار برای ارائه مجوز افزایش تسهیلات در خواست داریم در این زمینه همکاری کند.

به گفته وی، اساسی‌ترین مشکل ما در حالت فعلی همین مسئله است و اگر حل شود قطعاَ قول می‌دهم تمام پروژه‌های ما تا پایان سال ۹۵ تکمیل شود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.