آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » بسیج سازندگی آمادگی دارد ۵۰ هزار بسیجی را برای حل مشکل ریزگردها در خوزستان وارد عمل کند

بسیج سازندگی آمادگی دارد ۵۰ هزار بسیجی را برای حل مشکل ریزگردها در خوزستان وارد عمل کند

13930305000043_PhotoA

سردار محمدرضا نقدی گفت: بسیج سازندگی آمادگی دارد تا ۵۰ هزار بسیجی را برای تثبیت مناطق آلوده از طریق مالچ پاشی و کشت نهال و حل مشکل ریزگردهای خوزستان وارد عمل کند.

سردار محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌و‌گو با دانا، با اشاره به بروز پدیده ریزگردها در برخی استان های کشور اظهار داشت: بسیج سازندگی آمادگی دارد تا ۵۰ هزار بسیجی را برای تثبیت مناطق آلوده و حل مشکل ریزگردهای خوزستان وارد عمل کند.

وی افزود: بر اساس گزارش هایی که بسیج خوزستان از اداره منابع طبیعی و مقامات مسئول استان و همچنین سازمان محیط زیست خوزستان کسب کرده منشأ این آلودگی بعضی از مناطق جنوب شرقی خوزستان است که باید با مالچ پاشی و کشت نهال تثبیت شود.

سردار نقدی ادامه داد: در صورتی که مناطق آلوده تثبیت شوند نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی خواهد داشت؛ هر چند که بعضی از آلودگی ها منشأ خارجی دارد ولی بخش زیادی از مشکل این روزها مربوط به همین مناطق است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در صورتی که دستگاه های مسئول، نهال لازم و همچنین مالچ و دستگاه های مالچ پاش را در اختیار قرار دهند می توان طی یک عملیات گسترده مردمی این مشکل را تا حد زیادی مهار کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.