آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » بوسنی می تواند پل ارتباطی تجاری ایران با بازارهای اروپایی باشد
بوسنی می تواند پل ارتباطی تجاری ایران با بازارهای اروپایی باشد

بوسنی می تواند پل ارتباطی تجاری ایران با بازارهای اروپایی باشد

رئیس اتاق بازرگانی بوسنی:
بوسنی می تواند پل ارتباطی تجاری ایران با بازارهای اروپایی باشد
کرج-ایرنا-نایب رییس اتاق بازرگانی بوسنی هرزگوین گفت: بوسنی با بازارهای اروپایی تجارت بلامانع دارد که می تواند به عنوان پل ارتباطی تجاری ایران با اروپا باشد.
[بوسنی می تواند پل ارتباطی تجاری ایران با بازارهای اروپایی باشد]

احمد اگرلیک روز دوشنبه در نشست تخصصی بین فعالان اقتصادی البرز و هیات تجاری بوسنی اظهار کرد: شرکت هایی که بتوانند به بازار بوسنی دسترسی پیدا کنند به طور قطع می توانند در زمینه های تجاری و صنعتی بسیار موفق تر عمل کنند.
وی اظهار امیدواری کرد: تفاهمنامه همکاری که به امضای دو طرف رسیده، سنگ بنایی برای همکاری مشخص شده باشد.
رئیس اتاق بازرگانی بوسنی افزود: پیش بینی می شود دو کشور براساس این یادداشت تفاهم در زمینه توسعه همکاری ها گام های ارزنده ای بردارند و حضور شرکای بوسنی در این استان بلند مدت باشد.
وی به عملکرد مثبت واحدهای تولیدی البرز اشاره کرد و گفت: با توجه به تحریم های طولانی مدت در این کشور واحدهای تولیدی استان البرز توانسته اند به خوبی رشد و توسعه داشته باشند که این مهم بسیار قابل ستایش است
رحیم بنا مولایی رییس اتاق بازرگانی البرز نیزگفت: البرز و بوسنی دارای ظرفیت های مناسبی برای رشد همکاری ها دارند و حجم مبادلات دو کشور باید به رقم مناسبی برسد.
وی افزود: شرایط جدید به ویژه پس از توافق برجام، موجب حضور هیات های فراوان خارجی در این استان شده و باید تجار تلاش کنند تا از امکانات دو طرف برای ارتقای سطح همکاریها بهره گیری کنند.
وی اضافه کرد: انتظار می رود طی ماه های آینده سرفصل های پیش بینی شده برای همکاری از سوی دو کشور توسعه یابد.
بنا مولایی تاکید کرد: در بخش صنایع استان البرز ظرفیت های خالی متعددی وجود دارد که با بهره گیری از تکنولوژی روز می توان محصولات تولیدی این صنایع را به بازارهای جهانی صادر کنیم.
وی ادامه داد: از انجای که بوسنی کشور مسلمان است این استان آمادگی دارد که در زمینه تجارت غذای حلال با این کشور همکاری داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: با تمهیدات انجام شده در ایران مشکل ویزای تجار بوسنیایی حل شده است گفت: امیدواریم
این مهم بستر برای افزایش همکاری دوجانبه بین ایران بوسنی باشد.
رییس پارلمان بخش خصوصی استان البرز گفت :با توسعه تولید داخلی ما می توانیم برای درصد عظمیی از قشر جوان جامعه اشتغال زایی کنیم.
بنامولایی در ادامه به ضرورت مشارکت سرمایه گذاران خارجی درحوزه صنایع کوچک و متوسط تاکید کرد و گفت:با توجه به پتانسیل های موجود در بخش صنایع کوچک در این استان باید بستری را فراهم کنیم تا انگیزه سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت و سرمایه گذاری در این بخش بیشتر شود.
وی ادامه داد: مشارکت در طرح های نیمه تمام از اولویت های جذب سرمایه گذاری در استان البرز است.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.