آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » تجربه، دانش مهندسی و حس تعلق به منافع ملی مهمترین ویژگی نامزد انتخابات
تجربه، دانش مهندسی و حس تعلق به منافع ملی مهمترین ویژگی نامزد انتخابات

تجربه، دانش مهندسی و حس تعلق به منافع ملی مهمترین ویژگی نامزد انتخابات

شیبانی اصل در گفتگو با «صما» مطرح کرد:
تجربه، دانش مهندسی و حس تعلق به منافع ملی مهمترین ویژگی نامزد انتخابات
مدیرکل دفتر سازمان‌های نظام مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه پروسه انتخابات طبق برنامه زمان‌بندی در حال پیشرفت است، اظهار داشت: استعلام نامزدها‌ از نهادهای سه گانه دریافت شده و هیئت‌هایی اجرایی در حال بررسی مدارک موجود هستند که در ششم شهریور فهرست نهایی نامزدها اعلام می‌شود.

منوچهر شیبانی‌اصل در پاسخ به «صما» مبنی بر اینکه نحوه تبلیغات در فضاهای مجازی مسموم و غیرحرفه‌ای بوده و شرایط انتخاب نامزد اصلح برای رای‌دهندگان را دشوار ساخته است، گفت: به عنوان عضو جامعه مهندسی کشور و براساس تجربه حرفه‌ای شخصی، معتقدم که داشتن مطالعات اولیه برای اخذ هر تصمیم از ویژگی‌های یک مهندس محسوب می‌شود و قطعا هیچ معمار، مهندس عمران و… نمی‌تواند بدون مطالعات دقیق در مورد موضوع به این مهمی تصمیم‌گیری کند.

این مسئول داشتن تجربه، دانش مهندسی و حس تعلق به منافع ملی را از مهمترین ویژگی نامزد انتخابات هیئت مدیره نظامات مهندسی دانست و اذعان داشت: در واقع مهندس حلال مسئله است و در شیوه انتخاب هم هیچ بن‌بستی وجود ندارد. یافتن فردی که غنای مالی و معنوی داشته باشد در جامعه مهندسی امری غیرممکن نخواهد بود.

شیبانی‌اصل در جواب اینکه برخی از اعضای شورای انتظامی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها دارای سابقه تخلف حرفه‌ای هستند، اظهار داشت: قانون‌گذار در مورد اعضای شورای انتظامی، هیئت‌مدیره‌ها و حتی بازرسان سازمان نظامات مهندسی ساختمان هیچ تفاوتی قائل نشده‌ است.

مدیرکل دفتر سازمان‌های نظام مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی در ادامه افزود: تمامی ارکان سازمان نظام مهندسی ساختمان در مقابل قانون و رعایت مقررات ملی ساختمان یکسان هستند و مجازات‌های متناسب هم پیش‌بینی شده است.

شیبانی‌اصل با اشاره به اینکه در حال حاضر شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور پیگیر پرونده‌ اعضای متخلف هیئت‌مدیره‌های دوره‌های قبل است، تصریح کرد: این مورد توسط شورای مذکور در دست رسیدگی است و وزارت راه و شهرسازی هم تاکید دارد که تحقیقات لازم در مورد نامزدهای انتخابات هفتمین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان‌ها انجام و در صورت وجود تخلف و محکومیت تکلیف این افراد مشخص شود.

مدیرکل دفتر سازمان‌های نظام مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به اینکه گفته شده در برخی استان‌ها بازرس یا عضو شورای انتظامی سازمان متخلف و دارای سمت سازمانی و مشغول فعالیت است، تصریح کرد: متاسفانه یا خوشبختانه در زمان نوشتن قانون این تصور وجود نداشت که عضو هیئت مدیره متخلف باشد و از قانون سرپیچی کند؛ لذا این قانون با یک اصل برائت بسیار بالا نوشته شده و در حال حاضر شرط خاصی برای محرومیت افراد متخلف از حضور در شورای انتظامی و بازرسی وجود ندارد که امید است این وضعیت در اصلاحیه پیش‌بینی شود.

شیبانی‌اصل با تاکید بر اینکه این اطمینان وجود دارد که در رسیدگی به تخلفات و شکایات اعضای سازمان هیچگونه کوتاهی و شرایط خاصی وجود ندارد، خاطر نشان ساخت: در صورتی که اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان از تخلف بازرس یا عضو شورای انتظامی مطلع هستند می‌توانند شکایت کنند که به این شکایات هم رسیدگی خواهد شد، کمااینکه رییس شورای انتظامی نظام مهندسی استانی به دلیل محکومیت سنگین از شورای انتظامی استان خارج شد و اخیرا هم یک محکومیت دیگر در استان گرفته است.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.