آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » تخریب ۱۱ بنای غیر مجاز در حریم رودخانه کرج
تخریب ۱۱ بنای غیر مجاز در حریم رودخانه کرج

تخریب ۱۱ بنای غیر مجاز در حریم رودخانه کرج

تخریب ۱۱ بنای غیر مجاز در حریم رودخانه کرج
کرج- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج از تخریب ۱۱ واحد خدماتی پذیرایی در حریم رودخانه کرج خبرداد.
[تخریب ۱۱ بنای غیر مجاز در حریم رودخانه کرج]

حمیدرضا لشگری روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این وحدها طی سه روز گذشته با حکم قضایی در منطقه حصار کرج تخریب شد.

وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع ۲۱ مکان پذیرایی و خدماتی که به صورت غیرمجاز در حاشیه این رودخانه ساخته شده بود، تخریب شده است.

لشگری اظهار داشت: براساس قانون توزیع عادلانه آب و تصویب نامه هیات وزیران ، هر گونه ساخت و ساز در حریم رودخانه های حفاظت شده (رودخانه کرج یکی از چهار رودخانه حفاظت شده کشوراست) برای پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی ممنوع است.

وی گفت: ازآنجاییکه برخی بدون اخذ مجوز قانونی از سالیان گذشته اقدام به ساخت و توسعه بنا درحریم رودخانه کرج کرده بودند، دراین زمینه اداره امور منابع آب کرج با اخذ دستور قضایی با همکاری و مشارکت اداره حفاظت محیط زیست، شهرداری کرج و سایر ارگانها اقدام به تخریب بناهای مذکور کرد.

لشگری افزود: حفاظت از حریم رودخانه ها بر عهده اداره کل امور آب استان است لیکن بدلیل اهمیت حفاظتی رودخانه کرج، اداره حفاظت محیط زیست نیز بر روی وضعیت کمی و کیفی این رودخانه نیز نظارت دارد.

وی اظهار داشت: بر اساس قانون نیز برای حریم رودخانه های حفاظت شده کاربری های آموزشی- پژوهشی، حفظ تنوع زیستی و گردشگری بدون ایجاد سازه تعریف شده است.

رودخانه حفاظت شده کرج از سرچشمه واقع در ارتفاعات کندوان- دیزین تا پل کرج – تهران ، ۷۵ کیلومتر طول دارد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.