آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل در استان البرز

تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل در استان البرز

index

استاندار البرز بر تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل در استان البرز تأکید کرد.

سیدحمید طهایی ظهر امروز در حاشیه نشست جلسه پدافند غیرعامل استان البرز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از نیازهای استان البرز طرح جامع پدافند غیرعامل است که باید با نگاه کارشناسی درست و دقیق به مرحله تدوین برسد.

وی تدوین این طرح جامع را به عنوان نقشه راه البرز در مدیریت بحران‌ها مهم ارزیابی کرد و افزود: تکمیل این طرح در اسرع زمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

استاندار البرز در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این که پدافند غیرعامل نباید با مدیریت بحران اشتباه شود، ‌ادامه داد: آمادگی تأسیسات و ایمنی آنها در برابر آسیب‌ها از رویکردهایی است که باید در حوزه پدافند غیرعامل به آن توجه شود.

وی شناسایی مناطق حساس و مهم استان و بررسی میزان آسیب‌پذیری را یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی دانست که باید در کارگروه‌های پدافند غیرعامل استانی مدنظر قرار گیرد.

طهایی اعلام کرد: در این راستا هر دستگاه به فراخور وظایف خود باید در حوزه مرتبط، طرح و برنامه ارائه دهد.

 

ضرورت فراهم‌سازی زیرساخت‌های پدافند در البرز

استاندار البرز همچنین با اشاره به قرارگیری این استان در مسیرهای ملی کشور همچون جاده گردشگری چالوس و… ضرورت ایجاد زیرساخت‌های پدافند در این حوزه را نیز مهم برشمرد.

طهایی تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان را نقشه راهی در مسیر مدیریت بحران‌ها دانست و گفت: با تدوین این طرح، نقشه راه و راهبردهای فرا رو نیز ترسیم و مشخص می‌شود تا بر اساس آن بتوان طرح و برنامه ارائه داد.

این مسئول همچنین در محور دیگری از سخنان خود با اشاره به این که مدیریت حوزه آب‌ها نیز در بحث پدافند غیرعامل مهم به شمار می‌رود، افزود: راهکارهای مدیریت آب نیز در کارگروه‌های استانی پدافند غیرعامل باید اندیشیده شود.

در جلسه پدافند غیرعامل استان «تکمیل طرح جامع پدافند غیرعامل»، «آموزش مستمر دستگاه‌ها با هماهنگی آموزش و پرورش و مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی استان»، «اختصاص زمین جهت احداث بیمارستان ایمن در محدوده دو استان تهران و البرز و یک بیمارستان در سطح شهر» به عنوان مصوبه به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.