آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » ترکان: امضافروشی یعنی پول حرام
ترکان: امضافروشی یعنی پول حرام

ترکان: امضافروشی یعنی پول حرام

گزارش لحظه به لحظه «صما» از هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان:
ترکان: امضافروشی یعنی پول حرام/ مظاهریان: دوستان به خاطر سختگیری هایی که می شود از ما ناراحت هستند
هجدهمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از لحظاتی پیش در اردبیل آغاز شده است. گزارش لحظه به لحظه صما از این اجلاس را می خوانید.
اجلاس آغاز شده است. اما آخوندی و جهانگیری هنوز در سالن حضور ندارند. ترکان در حال سخنرانی است.

ترکان: اکنون که تحریم ها برداشته می شود باید به فکر برنامه ریزی برای مدیریت منابع ارزی باشیم که آزاد می شود و به کشور وارد می شود.

ترکان: رسیدگی به معوقات بانکی باید انجام شود. ما از بانکها خواسته ایم جواب دهند آیا وام هایی اعطایی در همان بخش هایی که اعطا شده هزینه شده است.

ترکان: ۱۵ میلیون پرونده در دستگاه قضایی هر ساله در دست بررسی است. اما تعداد کمی از این پرونده ها مربوط به طرح های عمرانی است. چون که قوانین و قراردادها در این حوزه بسیار شفاف است.

ترکان: الآن اطلاع دادند که هواپیمای آقای جهانگیری به سمت اردبیل حرکت کرد و ایشان در اجلاس حضور می یابند.

ترکان: مبحث دوم مقررات ملی قابلیت شرایط عمومی پیمان را ندارد. شرایط رتبه بندی مناسب را ندارد. شرایط تعرفه خوبی را هم ندارد.

تا آخر مردادماه مبحث دوم مقررات مورد بازنگری قرار می گیرد.

ترکان: امضافروشی یعنی پول حرام. کسب و کار حلال به زندگی ما رونق می دهد.

۳۰۸ هزار عضو در نظام مهندسی داریم و اگر عده ای کارهای ناصواب انجام دهند به همه اعضای سازمان ضربه می زنند. امیدوارم در این دوره از انتخابات انسان های سالم و درستکاری به سازمان ورود کنند و بهتر از ما در این سازمان فعالیت کنند و شان سازمان را بالاتر ببرند.

سخنرانی ترکان به پایان رسید و دکتر مظاهریان شروع به سخنرانی کرد.

مظاهریان: صبح وارد فرودگاه شدیم. هوا مه آلود و زیبا بود. می گویند ایران چهار فصل است، اما اردبیل هم یک تنه چهارفصل است و می تواند در فعالیت های توریستی موفق باشد.

اجلاس هجدهم به این معنی است که تا دوماه آینده هیئت مدیره تغییر می کند. باید در داخل خودمان با شجاعت گفتگو کنیم و به مشکلات رسیدگی کنیم. در واقع روز انتخابات نظام مهندسی به نوعی روز حسابرسی است.

آیا در سازمان نظام مهندسی سیستم ارزیابی داریم؟ اعضا چگونه ما را ارزیابی می کنند؟ ایا جایگاه مناسبی در صنعت ساختمان داریم؟ در زمانی که قانون اصلاح قانون نظام مهندسی در مجلس در حال بررسی بود، گفتند اگر امروز انحلال سازمان به رای گذاشته شود، رای می آورد. واقعا سازمان چه جوابی به این ادعا دارد؟

هدف ما در دولت یازدهم و وزارتخانه این است که در سازمان دخالت نداشته باشیم و مهندسان خودشان برای خود تصمیم بگیرند. حتی جلوی اعضای وزارتخانه و همکاران خود ایستادیم تا در انتخابات کاندیدا نشوند. چون معتقد هستیم که سازمان باید مستقل باشد. اما از مر قانون هم به هیچ وجه کوتاه نمی آییم.

دوستان به خاطر سختگیری هایی که می شود از ما ناراحت هستند. اما باید نظارت و قانونمندی وزارتخانه حس شود. سازمان ها نباید با تاسیس شرکت های انتفاعی مانع فعالیت سایر اعضای سازمان شوند. نباید اعضای هیئت مدیره به عنوان رقیب سایر اعضا وارد شوند و فضای کار را برای دیگران تنگ کنند.

هر نوع مصلحت اندیشی که وزارتخانه بخواهد در انتخابات انجام دهد نتیجه خوبی نخواهد داشت. در نهایت اخلاق حرفه ای است که پس از انتخابات باقی خواهد ماند. از تخریب بپرهیزید حتی در فضای مجازی. حضور آقای ترکان و آقای آخوندی فضای مغتنمی برای سازمان نظام مهندسی است.

سخنرانی دکتر مظاهریان به پایان رسید.

آخوندی و جهانگیری هنوز در محل اجلاس حضور پیدا نکرده اند. دکتر شکرچی زاده در حال سخنرانی است.

شکرچی زاده: یکپارچگی نظام فنی و اجرایی کماکان روی میز است و اگر به خوبی اجرایی شود می تواند موفقیت خوبی به وجود آورد.

توافق هسته ای امکان دسترسی بخش خصوصی به بازارهای جهانی و امکان واردات تکنولوژی نوین را فراهم می کند.

از نظام مهندسی می خواهم که با مرکز تحقیقات در زمینه تدوین مقررات و اجرای مقررات همکاری داشته باشند تا به نحو مطلوب اجرایی شود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.