آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » تشریح چالش‌های نوسازی بافت‌های فرسوده
تشریح چالش‌های نوسازی بافت‌های فرسوده

تشریح چالش‌های نوسازی بافت‌های فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی اختصاصی با «صما»:
منتظر سهمیه نوسازی سال ۹۴ هستیم/ تشریح چالش‌های نوسازی بافت‌های فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، عمده ترین چالش‌های موجود در مسیر نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده کشور را تشریح کرد.

محمد سعید ایزدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» در این راستا اظهار داشت: عدم همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات نوسازی، عدم همکاری و هماهنگی دستگاه ‌های خدمات‌ رسان و تامین‌ کننده زیرساخت‌های شهری، در اولویت نبودن بهسازی و نوسازی بافت‌های شهری در برنامه‌های آنها و عدم همکاری دولت و شهرداری‌ها از جمله این چالش ها و موانع است.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه نوسازی مناطق فرسوده بیشترین انتظار همکاری را از شهرداری داریم، به بیان بخشی از برنامه های شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری تا پایان سال جاری پرداخت و تصریح کرد: برنامه ما در حوزه تسهیلات، اعطای ۳۰۰ هزار تسهیلات نوسازی توسط مردم است.

ایزدی با بیان اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده سه وجه دارد افزود: یک وجه نوسازی توسط مردم است. به طوری که تسهیلات در اختیار آنها می‌گذاریم و شهرداری‌ها به آنها تخفیف می‌دهند.

وی ادامه داد: وجه دیگر، نوسازی زیرساخت‌ها است که ما به کمک شهرداری می‌رویم و منطبق با اعتباراتی که در اختیار داریم، با همکاری شهرداری زیرساخت‌ها را ارتقا می دهیم. وجه سوم نوسازی هم توسعه خدمات مورد نیاز محله است که از طریق تشکیل ستادهای بازآفرینی و با کمک دستگاه‌ها آنها را پیگیری می کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به ابلاغ تسهیلات ۵۰ میلیونی نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده در بهمن ماه سال ۹۳ خاطرنشان کرد: در طول بهمن و اسفند سال گذشته سهمیه ۹۳ توسط چهار بانک عامل ملی، سپه، ملت و رفاه کارگران تا سقف ۲۷ هزار و ۵۰۰ واحد ابلاغ شد که ما این تعداد سهمیه را اعلام و داوطبانی را که از قبل ثبت‌نام کرده بودند، به بانک معرفی کردیم.

وی اعلام کرد: امسال بانک مسکن نیز به جمع بانک‌های عامل اعطای تسهیلات نوسازی بافت فرسوده افزوده شده و در حال حاضر منتظر سهمیه سال ۹۴ هستیم.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.