آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » تعرفه های مهندسان در پروسه پاسخگویی لحاظ شود

تعرفه های مهندسان در پروسه پاسخگویی لحاظ شود

o_35e920c6

حضور مهندسان ناظر در پروسه پاسخگویی در صنعت ساخت و ساز، به طور قطع یک الزام به شمار می رود. اما برای دستیابی به این مهم، ضروری است که برخی امور مربوطه در این حوزه مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» ضمن بیان مطلب فوق، گفت: یکی از موضوعات حائز اهمیت در این زمینه تعرفه مهندسان است که نیاز به بازبینی مجدد دارد. به اعتقاد بنده باید حق و حقوق مهندسان به گونه ای پرداخت شود که نقش اثرگذار خود را در تولید یک ساختمان با کیفیت و استاندارد ایفا نمایند.

سعید غفرانی در ادامه اضافه کرد: مهندسان ناظر، سازنده و طراح از مهمترین عوامل تاثیر گذار به کیفیت سازه ها به شمار می روند، به همین دلیل مناسب است تعرفه های دریافتی متناسب با میزان کار متخصصان ما باشد.

رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه ارقامی که در قانون مشخص شده است و ضرایبی که برای مهندسی پرداخت می شود، ارقامی نیست که پاسخگوی نیاز مادی مهندسان باشد، اذعان داشت: برای اینکه منهدسان طراح، ناظر و سازنده ما به امضا فروشی، کارهای مضاعف و…  رو نیاورند،  باید تعرفه های واقعی برای کار آنها در نظر گرفته شود. گفتنی است که اگر اصلاح حق الزحمه در راستای واقعی شدن پیش برود می توان مهندسان را متقاعد کرد که زمان لازم را برای نظارت بر پروژه ها بگذارند و آن چیزی که قانون مدنظرش بوده عملیاتی شود.

این مسئول سازمانی در بخش دیگر سخنان خود داشتن ارتباط قوی و دوطرفه سازمان های نظام مهندسی استان ها با مخاطبانش را یک ضرورت دانست و گفت: برای پیشبرد اهداف در این حوزه لازم است که این ارتباط باشد؛ نظام مهندسی دارای دو دسته مخاطب است، مهندسان عضو سازمان که کنترل و هدایت آنها بر عهده سازمان است و بخش دیگر هم مردم یا همان مالکان ساختمان ها هستند.

غفرانی در پایان تاکید کرد: برای داشتن ارتباط دو سویه با مخاطبان نظام مهندسی حضور یک روابط عمومی پویا و قوی الزامی است که خوشبختانه این اتفاق در سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران افتاده و سازمان ارتباط خوبی با مخاطبان خود دارد.

منبع: شبکه اطلاع رسانی صما

 

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.