آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » تفکیک آب شرب و بهداشتی در دستور کار وزارت نیرو

تفکیک آب شرب و بهداشتی در دستور کار وزارت نیرو

 

9696963  اجرای طرح تنوع تولید محصول آب و تفکیک آب شرب و بهداشتی به طور جدی در دستور کار وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفای کشور قرار دارد و هم اکنون در بخش مرکزی مشهد مقدس و قم به صورت پایلوت اجرایی شده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، حمیدرضا جانباز مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به تاکید وزیر نیرو بر لزوم اجرایی شدن این طرح در کشور، اظهار داشت: هم اکنون چند شهر بصورت پایلوت برای انجام این طرح درنظر گرفته شده و حتی در بافت مرکزی شهر مشهد و اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) و شهر قم به اجرا درآمده است.

وی افزود: در تمام استان ها شهرهایی برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است و درصورت اجرا و حصول نتیجه مناسب از طرح های پایلوت، این طرح بتدریج در تمام شهرهای کشور اجرایی خواهد شد.

جانباز با اشاره به اولویت های پیاده سازی طرح گفت: درنظر داریم ابتدا در شهرهایی که با تنش آبی مواجه هستند، مجوز اجرا را بگیریم و آب مورد نیاز این مناطق را از دو سامانه مجزا تامین کنیم.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح آب با کیفیت بهداشتی ازطریق شبکه های توزیع و آب شرب از سامانه های دیگری همچون آب بسته بندی، ایستگاه های برداشت آب و یا استفاده از بخش خصوصی برای توزیع در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به امکان اجرای طرح در کلان شهرها، گفت: اگر وضعیت کم آبی در کلان شهرها به روال سال جاری باشد، این طرح در کلان شهرهایی همچون تهران نیز بزودی اجرا می شود؛ برای نمونه شرق تهران هم اکنون با بحران جدی آب رو به رو است و این طرح می تواند راهگشا باشد.

وی ادامه داد: در زمان حاضر تعرفه و قیمتی برای این نوع از خدمات در نظر گرفته نشده است، اما به طور قطع تصمیم دولت به گونه ای خواهد بود که مشترکانی که از آب بهداشتی در شبکه استفاده می کنند، آب شرب با قیمت مناسب در اختیار آنان قرار گیرد.

جانباز درباره استانداردهای آب بهداشتی نیز گفت: کارگروه مشترکی با وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شده است تا استانداردهای آب بهداشتی را تعریف کند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.