آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » توجه به دانشجویان و نخبگان علمی کشور مهمترین اولویت است

توجه به دانشجویان و نخبگان علمی کشور مهمترین اولویت است

13930909000592_PhotoA

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری البرز گفت: توجه به دانشجویان و نخبگان علمی کشور مهمترین اولویت است.

توکل لطفی عصر امروز در نشست کمیسیون دانشجویی استان البرز که با موضوع  ۱۶ آذر تشکیل شد،‌ اظهار کرد:  نگاه دولت به قشر دانشجو نگاه بسیار ویژه‌ای است.

وی ادامه داد: در این راستا سیاست‌های دولت اعتدال توجه به دانشجویان و نخبگان علمی کشور است و با رویکردی اعتدال‌گرا این قشر از جامعه را در کانون توجه قرار داده است.

این مسئول با بیان اینکه پایه‌های اصلی سیاست در دولت تدبیر و امید بر روی دانشگاه‌ها متمرکز شده است، تصریح کرد: با درایت و برنامه‌ای هدفمند در دانشگاه‌ها باید این شرایط را منطبق با اهداف دولت تدبیر و امید فراهم آورد و این امر نیز میسر نمی‌شود مگر با تدابیر روسای دانشگاه.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری البرز با اشاره به اینکه البرز به لحاظ استقرار مراکز دانشگاهی از شرایط ویژه‌ای برخوردار است؛ تأکید کرد: برخی مسایل حاشیه‌ای که اغلب از سوی افراد هنجارشکن روی می‌دهد، برخورد با درایت و توأم با تدبیر را می‌طلبد.

مدیرکل سیاسی وانتخابات استانداری البرز گفت: دانشجویان و اساتید مورد احترام هستند و القابی مانند دانشجویان ستاره‌دار و برخوردهای نامناسب و برچسب زدن به این قشر را باید کنار گذاشت.

* فضا برای ابراز نظر دانشجویان باید فراهم شود

وی درادامه با بیان اینکه ایجاد بسترها برای ابراز نظر دانشجو ضروری است، افزود: مشکل از آنجایی به وجود می‌آید که هر حرکت دانشجویی حرکت سیاسی اطلاق شود؛ که با محدود کردن دانشجویان نیز نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد.

در این نشست هر یک از مدیران آموزشی دانشگاه‌های استان البرز برنامه‌های خود را در روز ۱۶ آذر اعلام کردند.

براساس این گزارش، تجلیل از دانشجویان برتردر زمینه‌های علمی و پژوهشی، تبلیغات فرهنگی از جمله پیشنهادات برای برگزاری آیین‌های این و برخی از مدیران آموزشی نیز بر ایجاد بسترهای رفاهی برای دانشجویان از جمله خوابگاه تاکید داشتند .

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.