آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » توسعه برنامه‌های فرهنگی در کرج رشد مطلوبی ندارد

توسعه برنامه‌های فرهنگی در کرج رشد مطلوبی ندارد

13920928000358_PhotoA

شهردار کرج بر توسعه برنامه‌های فرهنگی در کرج تأکید کرد و گفت: متأسفانه هم اکنون رشد مطلوبی در این زمینه در کرج احساس نمی‌شود.

علی ترکاشوند پیش از ظهر امروز در جمع مدیران شهرداری اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای کرج توسعه برنامه‌ها و سرانه‌های فرهنگی است که متأسفانه هم اکنون رشد مطلوبی در این زمینه در کرج احساس نمی‌شود.

وی فعالیت در عرصه فرهنگ را مهم ارزیابی کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی نیاز به تفهیم اجتماعی دارد؛ به این منظور که اجرای برنامه‌های فرهنگی با رویکرد اجتماعی اجرا شود که کارکرد آن پاسخگوی دغدغه‌های فرهنگی شهر و شهروندان باشد.

ترکاشوند با تاکید بر انجام کارهای فرهنگی طبق برنامه‌ریزی‌های مشخص و منطبق با روحیه، سلیقه و ذائقه متفاوت شهروندان، تأکید کرد: لازم است برای هر کار فرهنگی، یک تفهیم اجتماعی از آن برنامه را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه پرداختن‌ به‌ مسائل‌ اجتماعی‌ و کار فرهنگی‌ اساسا اقتصادی‌ نیست‌، افزود: هدف از انجام اقدامات فرهنگی‌ بر عکس دیگر امور شهری با هدف بازدهی اقتصادی صورت نمی‌گیرد بلکه در اجرای این امور ارتقاء مسائل‌ اجتماعی‌ و فرهنگی با محورهای مختلف مدنظر قرار می‌گیرد.

شهردار کرج با اشاره به رشد تدریجی‌ شهر‌ کرج عنوان کرد: نیازهای‌ فرهنگی، اجتماعی و … شهروندان‌ نیز به‌ تناسب این میزان رشد‌، بیشتر شده، ضمن آنکه در راستای این تحول شاخص‌های‌ اجتماعی‌، اقتصادی‌ و فرهنگی‌ نیز با تغییراتی مواجه شده، این مهم ضرورت پرداختن به مسائل فرهنگی در این کلانشهر را دو چندان می‌کند.

این مسئول با عنوان اینکه برخورد با مسائل‌ فرهنگی و حرکت در مسیر توسعه و بسط آن مستلزم‌ بررسی‌های‌ دقیق‌ و کارشناسانه‌، زمان، علاقه‌، تخصص‌ و… است‌، اظهار داشت: تعامل و همگرایی بین سازمان‌های متولی فرهنگ از اقداماتی به شمار می‌رود که زمینه‌ساز تحول مثبت در حوزه فرهنگ شهری است زیرا در مجموعه مدیریت شهری و معاونت فرهنگی و اجتماعی قائل به این موضوع هستیم که این مجموعه باید برای رونق فرهنگ با دیگر متولیان فرهنگی در شهر همکاری داشته باشد.

شهردار کرج بر ضرورت لحاظ کردن موضوع شهروندمداری و مشارکت آگاهانه شهروندان‌‌ در قالب‌ اجرای یک برنامه‌ استراتژیک‌ در امور فرهنگی، عنوان کرد: ترویج‌ ورزش‌ همگانی‌ و محلات‌، احداث‌ مراکز ورزشی‌، ایجاد زمین‌های‌ ورزشی‌، احداث‌ و ایجاد فرهنگسراها، خانه‌های‌ فرهنگ‌، کتابخانه‌، نگارخانه و … از راهکارهای جلب مشارکت آگاهانه شهروندان در امور فرهنگی است.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.