آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » تولید خودرو ۶.۷درصد کاهش یافت

تولید خودرو ۶.۷درصد کاهش یافت

13930729000607_PhotoA

تولید انواع خودرو در کشور برای دومین ماه پیاپی، در آبان ماه نیز کاهشی بود و روند تولید خودروسازان طی ۸ ماه امسال طوری بود که تنها ۵۷ درصد از برنامه خودروسازان برای تولید خودرو در سال جاری محقق شده است.

در آبان امسال ۹۶ هزار و ۶۴۸ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مهر ماه با افت ۶ هزار و ۵۹۰ دستگاهی روبرو بوده است.

میزان تولید سواری در آبان ماه نیز به ۸۲ هزار و ۵۰۵ دستگاه رسید که در مقایسه با مهر ماه ۵ هزار و ۱۶۱ دستگاه کاهش داشته است.

در آبان ماه تولید وانت در کشور به ۱۲ هزار و ۷۹۹ دستگاه رسید که نسبت به مهر سال جاری ۱۲۰۰ دستگاه کمتر بوده است.

در دومین ماه پاییز تولید کامیونت، کامیون و کشنده به ۱۳۳۴ دستگاه رسید که افت ۲۳۶ دستگاهی را نسبت به مهر ماه نشان می‌دهد.

تولید انواع خودرو توسط ایران خودرو در آبان امسال ۵۳ هزار و ۲۰۶ دستگاه بود که در مقایسه با مهر سال جاری ۲ هزار و ۷۰۲ دستگاه افت داشته است.

تولید سواری این شرکت نیز در آبان ماه با افت ۲ هزار دستگاهی به ۴۵ هزار و ۳۲۳ دستگاه رسید.

تولید انواع خودرو در آبان ماه توسط سایپا به ۳۲ هزار و ۹۵ دستگاه رسید که در مقایسه با مهر امسال ۴ هزار و ۴۸۷ دستگاه کاهش داشته است.

تولید سواری توسط این شرکت خودروساز نیز در آبان ماه ۲۷ هزار و ۹۸ دستگاه بود که نسبت به مهر امسال ۴ هزار و ۹۶ دستگاه افت داشته است.

به گزارش فارس، تولید انواع خودرو در کشور طی ۸ ماه امسال به ۷۲۲ هزار و ۳۲۵ دستگاه رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۹٫۸ درصد رشد داشته است. همچنین تولید انواع سواری طی ۸ ماه امسال ۶۱۲ هزار و ۸۱۸ دستگاه بود که با رشد ۶۹٫۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است.

تولید خودرو در کشور در حالی با روند کاهشی همراه شده که طبق اعلام مدیران شرکت‌های خودروساز، تولید خودرو طی سال جاری باید به یک میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه برسد و به این ترتیب خودروسازان طی ۸ ماهه امسال تنها ۵۷ درصد برنامه خود را عملی کرده‌اند.

هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو فروردین امسال گفته بود: تولید ۶۰۰ هزار دستگاه خودروی سواری و وانت یکی از برنامه ها و اهداف این شرکت در سال جدید خواهد بود.

سعید مدنی، مدیرعامل سایپا نیز فروردین امسال، تولید ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۳ را از اولویت‌های اصلی سایپا عنوان کرده بود.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.