آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » جرایم سرقت در غرب استان تهران کاهش داشته است

جرایم سرقت در غرب استان تهران کاهش داشته است

13930706000670_PhotoA

فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: با راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت، کاهش چشمگیری در مورد سرقت در غرب استان تهران شاهد هستیم.

ناصر اصلانی ظهر امروز در سومین نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات اظهار داشت: طی ۹ ماه گذشته تعداد بیش از ۲۰۳ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ گرفته شد.

وی ادامه داد: بیش از ۱۱۲ هزار مورد از این تماس‌ها پیگیری و عملیاتی شد و باقی این تماس‌ها یا چندین باره در مورد یک موضوع بود و یا اینکه به سازمان‌ها و دیگر مراجع اجرایی و خدماتی شهر مربوط بود که مراحل ارجاع به این نهادها نیز طبق ضوابط برای پیگیری انجام شد.

اصلانی افزود: تماس و مراجعات شهروندان به نیروی انتظامی در غرب استان تهران نسبت به سال گذشته در وهله اول برای تصادفات بوده است که بیشترین توان را از نیروی انتظامی و مجموعه پلیس راهور می‌گیرد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران عنوان کرد: نزاع خیابانی و سرقت در مرحله دوم و سوم مراجعات مردم بوده است که با توجه به راه‌اندازی قرارگاه سرقت در غرب استان تهران کاهش چشمگیری را در خصوص سرقت شاهد بودیم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث سرقت نسبت به سال جاری با کاهش هشت درصدی روبه‌رو بوده‌ایم که در سال گذشته رتبه دوم را در این زمینه به خود اختصاص دادیم.

اصلانی ادامه داد: در بحث سرقت‌های مسلحانه کاهش ۱۰۰ درصدی و در مورد قتل با افزایش ۱۰ درصدی روبه‌رو بوده‌ایم که بیشتر پرونده‌ها به نتیجه رسیده و تنها یک پرونده در حال بررسی و تکمیل است.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران افزود: در سال جاری بیش از ۷۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کرده‌ایم که نسبت به ۹ ماه سال گذشته افزایش ۴۶ درصدی کشف را داشته است.

اصلانی بیان کرد: در سال جاری با توجه به تمهیدات ویژه و همچنین احصاء نقاط حادثه‌خیز و تغییر هندسی برخی معابر و همچنین رعایت قوانین توسط مردم با کاهش ۲۶ درصدی تصادفات منجر به فوت مواجه بوده‌ایم.

وی مبارزه با قاچاق کالا را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نیروی انتظامی دانست و گفت: در این خصوص در غرب استان تهران با افزایش کشفیات ۶۷ درصدی روبه‌رو بوده‌ایم.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.