آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » جزئیات جدید از بورس مسکن
جزئیات جدید از بورس مسکن

جزئیات جدید از بورس مسکن

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در گفت وگو با «صما» مطرح کرد:
جزئیات جدید از بورس مسکن/ وزارت اقتصاد پیشتاز بورس مسکن شد
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی بورس و اوراق بهادار درباره آخرین وضعیت راه اندازی بورس مسکن گفت: وزارت امور اقتصاد و دارایی در حال آماده کردن شرایط لازم به منظوراجرایی کردن بورس مسکن است و وزارت راه و شهرسازی چنانچه خواستار پیگیری این موضوع و دریافت جزییات آن است می تواند به وزارت اقتصاد مراجعه کند.

محمد رضا پورابراهیمی ضمن بیان مطلب فوق در گفت وگو با سایت خبری صما اظهار داشت: موضوع بورس مسکن در بورس کالای ایران به عنوان یکی از زیرمجموعه های فعالیت بازاربورس سرمایه پیگیری شده است و درحال حاضرآیین نامه آن در وزارت امور اقتصاد و دارایی در حال تدوین است.

او در پاسخ به این سوال که وزارت خانه راه وشهرسازی از وجود چنین طرحی اظهاربی اطلاعی کرده است خاطرنشان ساخت: بی اطلاعی وزارتخانه راه ازعزم مجلس برای اجرایی شدن این طرح احتمالا ناشی از عدم پیگیری مسوولان این وزارتخانه است،اما چنانچه متولیان این وزارتخانه خواستاردریافت جزئیات این طرح هستند ازطریق وزارتخانه اموراقتصاد ودارایی می توانند پیگیر این موضوع باشند.

پورابراهیمی درهمین حال ازفراهم شدن مقدمات لازم برای اجرایی شدن این طرح خبرداد و تاکید کرد: آیین نامه های راه اندازی بورس مسکن نوشته ونرم افزارهایی هم برای آن تهیه شده است وکلیه فعالیتهای بورس مسکن درمجموعه بورس کالای کشوراجرایی خواهد شد.

این نماینده مجلس درباره دغدغه بسیاری از کارشناسان و منتقدان درباره این طرح وتاکید آنها مبنی برفراهم نبودن زیرساختهای کشور برای راه اندازی بورس مسکن تصریح کرد: هرچند که ممکن است راه اندازی بورس مسکن با دشواری های خاصی همراه باشد اما عملیاتی کردن آن غیرممکن نیست ودرحال حاضرشورای عالی بورس در حال طراحی بورس تخصصی با مکانیزم‌های بازار سرمایه در زمینه خرید و فروش املاک و مستغلات است.

پورابراهیمی درواکنش به انتقادات مطرح شده از سوی برخی کارشناسان که تشکیل بورس مسکن را غیرممکن دانسته اند گفت: افرادی که نگران هستند معاملات غیرشفاف آنها در بازارمسکن شفاف شوند در مقابل تشکیل بورس مسکن مقاومت می کنند. از جمله این افراد مشاوران املاک هستند که مخالف تشکیل بورس مسکن هستند چرا که ایجاد بورس مسکن سبب بازگشت شفافیت به بازار مسکن و املاک می شود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.